RC_2019

TLR 22 5.0 1:10 2WD Dirt Clay DC ELITE Race Buggy Kit

 • TLR 22 5.0 1:10 2WD Dirt Clay DC ELITE Race Buggy Kit

TLR 22 5.0 1:10 2WD Dirt Clay DC ELITE Race Buggy Kit

Výrobce:Losi - TLR
Kód výrobku:TLR03022
 • 11 874Kč
 • Cena bez DPH: 9 813Kč

TLR03022

Charakteristika

Stavebnice RC modelu závodního auta TLR 22 5.0 1:10 2WD DC ELITE Race Kit patří ke světové špičce. Vysoké výkony a odolnost, hliníkové díly včetně šasi, možnosti nastavení podvozku, a tuningové díly v balení. Velké hliníkové olejové stavitelné tlumiče, kompletní vybavení kuličkovými ložisky, nízká hmotnost a řada dalších zlepšení posunují úroveň 2WD elektro Buggy opět o kus dopředu. Buggy byla optimalizována i na koberec a umělou trávu a proto lze použít přední spojler (v balení) pro vyšší přítlak na přední nápravu a mít účinnější řízení.

Vlastnosti

 • Zlepšená geometrie řízení
 • Obsahuje hliníkové díly
 • Obsaženy jsou uhlíkové součásti
 • Obsahuje titanové napínáky
 • Super Heavy třecí spojka (SHDS)
 • Nastavená konfigurace převodů
 • Nový kuličkový diferenciál
 • Zavěšení náprav Stiffezel
 • Vestavěná montáž pro chladič motoru
 • Lehká lexanová karosérie
 • Frézovaný hliníkový podvozek 2.0
 • Hliníkový zadní náboj
 • Tlumiče Big-Bore Gen3 12mm
 • Možnost volitelného předního spojleru (prodává se samostatně)
 • Řada tuningových dílů je v balení
tlr/TLR03022_b01.jpg

Závodní komponenty

Kit 22 5.0 DC ELITE Race obsahuje součásti se ktarými postavíte auto, na 100% připravené k závodům. Obsahuje speciální součásti vybavení, přední a zadní příčný stabilizátor, uhlíkové součásti, kuličkové diferenciály, nové těhlice náprav, kvalitní tlumiče, lisované kompozity a uhlíkové a hliníkové součásti jsou v souladu s tím, co závodníci očekávají od závodní Off-road DC Buggy.

tlr/TLR03022_b02.jpg

Uhlíkové součásti balení

Set stavebnice DC ELITE Race obsahuje přední a zadní uhlíkové věže tlumičů, montážní desku elektroniky a držák zadního křídla.

tlr/TLR03022_b03.jpg

Obsaženy tuningové hliníkové součásti

Team Losi Racing používá na závodech pro 22 5.0 řadu volitelných hliníkových dílů pro zlepšení údržby nebo výkonu, ty jsou nyní součástí stavebnice. Jde o hliníkové táhla a páky servosaveru, táhla ramen, lože serva, vložky vnějšího předního ložiska, zadní blok táhel, otočné čepy C a D a hliníkové matice.

tlr/TLR03022_b04.jpg

Nové zadní těhlice a kulové čepy

22 5.0 DC ELITE nabízí nejlépe nastavitelnou zadní nápravu, jakou kdy TLR vyrobil. Obsahuje vnitřní zadní otočné čepy, nastavení šířky rozchodu, špičkové nastavení zadních těhlic s variabilní výškou nápravy (VHA), které umožňují větší možnosti nastavení výšky nápravy.

tlr/TLR03022_b05.jpg

Titanové napínáky

Titanové napínáky byly vždy tuningovým vylepšením závodních strojů, a bez nich nemůže být ani ani správná sada 22 5,0 DC ELITE. Obsaženy jsou titanové napínáky v celém autu, aby se ušetřila hmotnost a zvýšila životnost.

tlr/TLR03022_b06.jpg

Přesnější geometrie řízení

22 DC 5.0 je nejlepším Off-road autem 2WD Team Losi Racing. Nejvýraznějším zlepšením prošla geometrie řízení. Zvětšením délky řídících pák a kulových čepů spolu se změnami úhlu Ackermann dávají autu 22 5.0 výrazně hladší pocit během řízení, obzvláště při vysokých rychlostech zvyšují bezpečnost řízení na užší trati.

tlr/TLR03022_b07.jpg

Třecí spojka Super Heavy Duty Slipper (SHDS)

Pro přesný prokluz a měkčí a přesnou akceleraci vozu byla provedena optimalizace třecí spojky, která má novou třecí desku, pružinu a matici M4. Je možné použít hnané ozubené kolo s čelním ozubením 96T až 81T.

tlr/TLR03022_b08.jpg

Tlumiče Gen3 12mm Big Bore

Tlumiče nové generace G3 byly kompletně upraveny a vylepšeny. Písty jsou nyní zajištěny šrouby, hřídel má průměr 3mm, nové jsou i písty se závitem, nový je i tvar spodních vík, pružinové šálky nabízí -3 mm, 0 mm a + 4 mm, nové kulové čepy a řadu dalších zlepšení přináší Team Losi Racing.

tlr/TLR03022_b09.jpg

2 mm frézovaný hliníkový podvozek

Podvozek o síle 2mm lépe pruží a proto lze auto 22 5.0 snadněji ovládat, rovněž je stabilnější na trati a nedá se snadno převrátit, lépe pohlcuje nárazy a tvrdší doskok.

tlr/TLR03022_b10.jpg

Kuličkový diferenciál

Přesný kuličkový diferenciál má oproti předchozí verzi auta 22 2.0 novou konstrukci přítlačných axiálních disků, kuličky z karbidu wolframu a mimořádně hladký a dlouhotrvající výkon.

tlr/TLR03022_b11.jpg

Lehká karosérie 22 5.0

Závodní karosérie musí být co nejlehčí a mít vhodný tvar, aby bylo zachováno nízké těžiště a vysoká míra přítlaku. Karosérie 22 5.0 byla vytažena z desky o tloušťce 0,8mm.

tlr/TLR03022_b12.jpg

TLR přední přítlačné křídlo v balení

Při vysokých rychlostech je použití předního přítlačného křídla zcela opodstatněné, zajistí přítlak na přední nápravě a díky tomu je řízení při vyšších rychlostech účinnější.

tlr/TLR03022_b13.jpg

Vyrobeno v metrické soustavě

K montáži byly použito spojovací příslušenství v metrické soustavě, proto je snadné najít náhradní šrouby, matice a podložky a pomůže omezit počet nástrojů požadovaných k servisu a montáži modelu.

tlr/TLR03022_b14.jpg

Nastavení výšky diferenciálu

Auto 22 5.0 DC má možnost nastavení výšky diferenciálu 0mm, +1mm, +1.75mm, +2.5mm, a +3.5mm pro optimalizaci úhlu výstupních hřídelí.

tlr/TLR03022_b15.jpg

Nastavení parametrů řízení

Auto 22 5.0 AC obsahuje standardní přední otočný čep Low Roll Center (LRC) a rovněž samostatný přední otočný čep HRC (High Roll Center). Součástí balení je také nová podložka s tloušťkou 1mm, která umožňuje pokročilejší úpravy. Nyní lze zvolit nastavení Super Low Roll, Low Roll, Medium Roll, High Roll, nebo High Roll Center.

tlr/TLR03022_b16.jpg

Nový blok táhla přední nápravy

Nový blok táhla přední nápravy umožňuje měnit sklon přední nápravy a přidává třetí možnost, která poskytuje nejlepší rovnováhu řízení a stabilitu v mnoha různých podmínkách.

tlr/TLR03022_b17.jpg

Nízké uložení baterie v šasi

22 5.0 DC ELITE se může pochlubit nejvšestrannějším a nejsnadněji použitelným systémem poutání baterie. Akumulátor je na každém konci přitlačován elastomerovými pásky, které se mohou roztahovat tak, aby se daly použít na různou výšku baterie a jakékoli závaží pod ní.

tlr/TLR03022_b18.jpg

Optimalizované kompozity, Stiffezel

V modelu 22 5.0 DC ELITE lze nalézt řadu různých kompozitních materiálů v klíčových součástech. Kompozit obsahují součásti, které závodní tým upřednostňuje: Stiffezel přední ramena náprav, Stiffezel zadní ramena náprav, díly tlumičů a další. Kompozitní materiály se vyznačují nižší hmotností než kov, proto je rozumné jejich použití tam, kde to nemá vliv na životnost součástí a v řadě případů je to i výhodnější.

tlr/TLR03022_b19.jpg

Volitelná zátěž

Volitelné mosazné závaží lze namontovat pod baterii, pod přijímač nebo namísto přední spojky hřídelí náprav. To umožňuje snadné vyladění statické hmotnosti a volbu zátěže při změně podmínek dráhy. Při jízdě s vyšší statickou hmotností se podvozek stává neutrálnější a jednodušší k jízdě na plochách s vysokou přilnavostí. Závaží není součástí balení.

tlr/TLR03022_b20.jpg

Přítlačné zadní křídlo TLR 6.5

Zadní křídlo je vyrobeno z vysoce odolného 1,2mm polykarbonátu. Toto křídlo se osvědčilo jako nejlepší a nejstabilnější zadní křídlo, které bylo k dispozici pro auta 1:10 2WD.

tlr/TLR03022_b21.jpg

K dispozici je držák pro montáž chladiče

Při závodech jsou motory namáhány na maximum svých možností a protože dost hřejí, je potřeba použít ventilátor aby udržoval nižší teplotu motoru. Set stavebnice obsahuje proto držák pro snadnou a spolehlivou montáž ventilátoru (ventilátor není v balení).

tlr/TLR03022_b22.jpg

Konfigurace pohonu

3-řadá převodovka umožňuje posunout motor dopředu o 20 mm, více ke středu podvozku. Díky této úpravě lze projíždět zatáčky vyšší rychlostí.

Doporučujeme koupit

Doba sestavení stavebnice je cca 7 hodin.

K sestavení auta potřebujete

 • 2-kanálovou RC soupravu
 • Standardní servo řízení
 • Motor řady 540 s pastorkem 48t
 • Vhodný akumulátor
 • Vhodný regulátor
 • Nářadí
 • Nabíječ
 • Disky a pneumatiky
 • Lepidlo na šrouby, lepidlo na pneumatiky, silikonový olej na kuličkový diferenciál, barvy na karosérie dle vlastního výběru.

Kompletní nabídku kuličkových ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com