Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

RC auto Traxxas Stampede 1:10 BL-2s RTR - Růžová

 • RC auto Traxxas Stampede 1:10 BL-2s RTR - Růžová

RC auto Traxxas Stampede 1:10 BL-2s RTR - Růžová

Výrobce:Traxxas
Kód výrobku:TRA36354-4-PINK
 • 6 934,00Kč
 • Cena bez DPH: 5 730,58Kč

TRA36354-4-PINK

Obsah balení

Obsahem balení je kompletně sestavený model RC auta Traxxas Stampede 1:10 2BL RTR s nainstalovanými komponenty: střídavý motor 3300ot/V, střídavý regulátor BL-2S, servo Traxxas 2056, přijímač 2.4GHz 3 kan. TQ. Traxxas vysílač 2.4GHz 2 kan. TQ. Příslušenství: klíč imbus (1.5, 2, 2.5 mm), křížový klíč, písty a podložky pod pružiny. Návod CZ

Charakteristika

RC model auta Stampede 1:10 typu Monster Truck je poháněn střídavým motorem a regulátorem BL-2S pro napájení 2S LiPo akumulátory. Střídavý pohonný systém přináší brutálnější akceleraci, dlouhou životnost a rychlost modelu až 64 km/h. Navíc je model továrně vybaven sadou Extreme Heavy Duty pro vysokou odolnost a exkluzivním bez-sponkovým systémem upínání karoserie.

Konstrukce s nylonovým šasi poskytuje vysokou pevnost, odolnost a model je zároveň lehký a hbitý. Pro náhon zadních kol je použita osvědčená převodovka Magnum 272 s nastavitelnou třecí spojkou. Díky uložení motoru až za zadní nápravu je zajištěna vysoká trakce. Výborné jízdní vlastnosti jsou dány přesnou geometrií zavěšení a v kombinaci s dlouhým zdvihem ramen překonáte i náročnější terén.

Regulátor se třemi jízdními režimy zaručí zábavu dospělým i dětem díky možnosti omezení výkonu na 50%. Přes zvýšenou rychlost a akceleraci, oproti stejnosměrnému pohonu, je zachován cenově dostupný provoz na 2S LiPo akumulátory. Ovládání zajišťuje vysílač TQ 2.4 GHz s precizním mechanikou řízení. K dispozici je samozřejmě široká paleta tuningových dílů, včetně kompletních náhradních.

třídavý pohon BL-2S

Střídavý pohon BL-2s s motorem 3300ot/min/V zvyšuje rychlost a akceleraci až 60% oproti jiným pohonům se stejnosměrným motorem. Vylepšená účinnost, vysokorychlostní kuličková ložiska a vnitřní chladící ventilátor poskytují motoru dlouhou životnost s minimální údržbou.

Instalovaná sada Extreme Heavy Duty

Továrně instalovaná sada zavěšení a prvků pohonu pro vysokou odolnost - Extreme Heavy Duty, je vyrobena z těch nejodolnějších materiálů, které společnost Traxxas používá.

Bezsponková karoserie

Unikátní systém uchycení karoserie pomocí zobáčků v podbězích kol, umožňuje rychlou a snadnou výměnu baterie a čistý vzhled modelu neruší klipy. Na rozdíl tradičních sloupků s klipy přiléhá karoserie k bezsponkovému držáku mnohem větší plochou a nepopraská.

Konstrukce

Šasi je vyrobeno z nylonu, který je pro vyšší pevnost a houževnatost plněný skelnými vlákny. Šasi je prostorově tvarované, aby mělo vysokou tuhost. Motor s převodovkou a diferenciálem je umístěn v zadní části modelu. Pohonný systém tvoří kompaktní uzavřený celek, což činí z RC modelu auta Traxxas Stampede nenáročný model.

Převodovka, stavitelná disková spojka a planetový diferenciál

Převodovka, disková spojka a planetový diferenciál jsou uzavřeny do jednoho kompaktního celku. Převodovka s třecí spojkou spolehlivě přenáší výkon motoru na nápravy, planetová převodovka diferenciálu Magnum 272™ má ozubená kola vyrobená z kalené oceli. Tento systém vyžaduje naprosto minimální údržbu. K dispozici jsou pastorky a ozubená kola s různými počty zubů, takže si můžete model přesně vyladit pro rychlostí i technické tratě.

Třecí spojka

Třecí spojka Revo Spec Torque Control zajišťuje plynulý přenos výkonu a je stavitelná. Správně nastavená míra prokluzu chrání pohonné ústrojí, přičemž nesnižuje akceleraci modelu.

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče s vysokým zdvihem využívají duální X-kroužky pro dokonalé utěsnění a perfektní chod. Robustní design v kombinaci s vysokým objeme oleje dokáže absorbovat i tvrdé nárazy v těžkém terénu. Tlumiče si můžete naladit podle svých představ úpravou pružin a změnou viskozity oleje.

Kolečka Wheelie

Díky zadní liště s kolečky Wheelie si můžete užít jízdu po zadních kolech bez obav o převrácení modelu. Odolný nylonový držák koleček navíc přináší extra ochranu pro motor a převodovku

Vysoký světlá výška

S více než 10 cm světlé výšky ve středu podvozku se můžete s modelem dostat do míst a překonat překážky, které jiné RC auta nezvládnou.

Kola a pneumatiky

Bigfoot jezdí na velkých chromovaných kolech All-Star 2.8". Jedinečná pryžová směs pneumatik Talon má vysokou přilnavost na široké škále povrchů včetně hlíny, trávy, betonu i kamenů.

Servo řízení

Digitální servo standardní velikosti Traxxas servo 2056 6.2kg.cm voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 6.2 kg.cm a rychlost 0.20 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva osazena těsněním.

Střídavý motor 3300kv

Střídavý motor Traxxas 3300kv poskytuje ideální cenově dostupný pohon pro modely 1:10 se všemi výhodami, mezi které patří vysoký výkon, dlouhá životnost a minimální údržba. Motor je vybaven konektorem Quick Connect pro snadné zapojení. Mezi další vlastnosti patří:

 • Integrovaný chladicí ventilátor
 • Vysokorychlostní kuličková ložiska
 • Vysoká akcelerace
 • Efektivní provoz pro delší jízdní čas

Elektronický regulátor BL-2S

Voděodolný* elektronický střídavý regulátor BL-2S se třemi jízdními režimy, podporou 2S LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, ochrana proti podvybití LiPo akumulárů, pozlacené konektory, jednoduché ovládání, intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou a výkonný chladič, který lze doplnit o volitelný ventilátor (není obsahem balení).

Režimy regulátoru BL-2S

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

Vlastnosti

 • Hotový sestavený model v měřítku 1:10
 • Továrně instalovaná sada pro vysokou odolnost - Extreme Heavy Duty
 • Bezsponkový systém uchycení karoserie
 • Střídavý motor 3300Kv s integrovaným chlazením a konektorem Quick Connect
 • Střídavý regulátor BL-2S se třemi jízdními režimy
 • Voděodolné* servo 2056 High Torque
 • Převodovka Magnum 272 s kalenými ocelovými ozubenými koly
 • Třecí spojka Revo Spec Torque-Control™
 • Teleskopické hřídele s klouby
 • Olejové tlumiče
 • RC souprava Traxxas TQ 2.4 GHz
 • Model je připraven pro upgrade na výkonnější pohon VXL

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo:

S moderními LiPo akumulátory bude RC model mít vysoký výkon a jezdit maximální možnou dobu. Model lze provozovat na 2 článkový (7,4 V) LiPo akumulátor.

 • Pro vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pro vyšší výkon a mechanickou odolnost LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5200 mAh Hardcase
 • Pro vyšší výkon a dlouhý čas jízdy LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5800 mAh
 • Pro vyšší výkon a extra dlouhý čas jízdy LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh

Doporučené akumulátory NiMH:

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytují takový výkon.

 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (vysoký)
 • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (vysoký)
 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
 • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

LED osvětlení

Vybavte model předním LED osvětlení pro dech beroucí jízdu ve dne i v noci. Díky tomuto osvětlení se z vašeho model stane opravdový skvost. Vysoce svítivé diody jsou nejen efektní, ale poskytují silný proud světla. Osvětlení zároveň dodává lepší přehled o poloze modelu. Montáž osvětlení vyžaduje tyto díly:

 • LED osvětlení přední
 • Kabel k LED osvětlení

Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypMonster Truck
Měřítko1:10
Délka428 mm
Šířka324 mm
Výška241 mm
Rozvor270 mm
Světlá výška podvozku100 mm
Hmotnost1850 g
Prostor pro baterie165 mm x 48 mm x 28 mm
Náhon2WD
MotorStřídavý
RychlostAž 64 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 35 km/h
Doba jízdy25 - 30 minut na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
ŠasíKompozitní nylon
Přední kola2.8″ (71 mm) All-Star™, pneu Talon™ 2.8″
Zadní kola2.8″ (71 mm) All-Star™, pneu Talon™ 2.8″
Olej tlumičů350 cSt
Traxxas servo voděodolné 2056 6.2 kg/cm 0.20 s/60° 25T
PoužitíServo pro auta
ŘízeníDigitální
Napájecí napětí4.8 - 6.0 V
Rozměry20.3 x 40.6 x 36.3 mm
Hmotnost45 g
Moment6.2 kg/cm @ 6.0 V
Rychlost0.20 s/60°
PřevodyNylon
LožiskaNe
Typ motoruStejnosměrný
Futaba S.BUSNe
KonektorUniverzální Futaba
Tisícihran25T
Kabel30 cm
Traxxas motor střídavý BL-2s 3300ot/V
PoužitíAuta
TypStřídavý inrunner
Otáčky3300 ot/min/V
Maximální napájecí napětí2S LiPo
Rozměryø36 x 80 mm
Hřídel3 mm
KonektoryTraxxas Quick Connect
Senzor polohy rotoruNe
LožiskaVysokorychlostní kuličkový
Traxxas regulátor střídavý BL-2s
TypStřídavý
PoužitíAuta
Napájení2S LiPo / 6-7 čl. NiMH
BECSpínaný, 6 V / 3 A (trvale) 5 A (krátkodobě)
Délka59 mm
Šířka39 mm
Výška31 mm
Hmotnost87 g
VoděodolnýAno
Castle Live LinkNe
Vstup pro senzoryNe
Teplotní ochranaDvoustupňová
Ochrana proti podvybití LiPo akumulátoruAno
PortyPro ventilátor
Konektor motoruTraxxas Quick Connect
Konektor baterieTraxxas iD
Traxxas přijímač TQ 2.4GHz 3 kan.
Počet kanálů3
ModulaceTraxxas V3
Traxxas vysílač TQ 2.4GHz 2 kan.
PoužitíRC auta
ProvedeníVolanotvý
Pásmo2,4 GHZ
Počet kanálů2
Napájení4x AA baterie
Počet modelů v paměti1
TelemetrieNe

Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com