Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

RC auto Traxxas Stampede 1:10 4x4 VXL RTR - Červená

 • RC auto Traxxas Stampede 1:10 4x4 VXL RTR - Červená

RC auto Traxxas Stampede 1:10 4x4 VXL RTR - Červená

Výrobce:Traxxas
Kód výrobku:TRA90376-4-RED
 • 11 869,00Kč
 • Cena bez DPH: 9 809,09Kč

TRA90376-4-RED

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Stampede 1:10 VXL 4WD RTR s hotovou nabarvenou karoserií a nainstalovanými komponenty: střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2, střídavý motor Velineon 540XL, servo 2075 high-torque, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. Vysílač TQi 2 kan. BlueTooth Ready. Příslušenství: imbusové klíče (1.5, 2.0, 2.5 mm), křížový klíč, plochý klíč 8/4 mm, podložky pod pružiny, náhradní písty. Návod CZ,

Charakteristika

RC model auta Stampede 4x4 VXL je zpět – větší a silnější než kdykoli předtím! Díky nadrozměrnému střídavému motoru 540XL v kombinaci s osvědčeným regulátorem VXL-3S se model hravě a zábavně dostane přes všechny překážky a to rychlostí až 96 km/h. K výborné ovladatelnosti přispívá náhon 4x4 a elektronická stabilizace jízdy TSM. Pro vysokou odolnost je Stampede továrně vybaven sadou Extreme Heavy Duty. Použit je rychloupínací systém uchycení karoserie pro čistý vzhled a snadnou výměnu baterie. Pro náročné výzvy v terénu jsou použity pneumatiky SledgeHammer.

Osvědčená konstrukce modelu Stampede byla zachovaná, včetně modulární konstrukce šasi, špičkové geometrie zavěšení a pohonného ústrojí. Přední a zadní diferenciál nově doplňuje ještě středový diferenciál pro perfektní distribuci výkon mezi nápravy. Pro vyšší stabilitu byl prodloužen rozvor na 295 mm s minimálními převisy a vysokými nájezdovými úhly. Do přihrádky baterie lze nově vložit ploché 7 čl. akumulátory NiMH, jako u ostatních modelů Traxxas. Díky náhonu 4WD a střídavému pohonu zažijete nespočet hodin perfektní ovladatelnosti a bleskové akcelerace.

Regulátor se třemi jízdními režimy zaručí zábavu dospělým i dětem díky možnosti omezení výkonu na 50%. Ovládání zajišťuje vysílač TQi 2.4 GHz s precizním mechanikou řízení a možností doplnění Bluetooth modulu a telemetrie (prodává se samostatně). K dispozici je samozřejmě široká paleta tuningových dílů, včetně kompletních náhradních.

Střídavý motor 540XL

Pro extrémní akceleraci a rychlost je v modelu použit extra velký střídavý motor, který se běžně instaluje do větších modelů v měřítku 1:8, jako například RC model Maxx. Spolu se spolehlivým regulátorem VXL-3S, nově opatřeným ventilátorem, vytváří nepřekonatelnou kombinaci pohonu.

Instalovaná sada Extreme Heavy Duty

Továrně instalovaná sada upgraduje exponované části modelu pro vysokou odolnost. Jednotlivé díly jsou vyrobeny z těch nejodolnějších materiálů, které společnost Traxxas používá. Ať již budete projíždět náročným terénem nebo skákat na skokáncích, sada je navržena tak, aby dlouho vydržela.

Terénní pneumatiky

Stampede 4X4 VXL je vybaven obřími pneumatikami Sledgehammer 5,3", které poskytují vynikající světlou výšku a modelu dodávají agresivní postoj. Dezénem běhounu s otevřeným blokem odvádí nečistoty pro bezkonkurenční trakci. Vysoce odolná pryžová směs je speciálně navržena tak, aby odolávala roztržení.

Modulární konstrukce

Modulární konstrukce spojuje přední a zadní část podvozku se středovým šasi, do jedné pevné platformy. Toto pokročilé řešení ideálně rozloží nárazovou energii a zároveň umožní snadný servis modelu. Během minuty máte přístup ke všem důležitým součástem, nastavení modelu a servisní údržbě.

Odolné šasi

Šasi modelu je tvořeno odolnou plastovou vanou, na kterou přiléhá přední a zadní náprava. Regulátor s motorem a servem jsou na jedná straně šasi a na druhé je akumulátor. Tímto řešením je dosaženo ideálního rozložení hmotnosti a nízkého těžiště, pro dokonalé jízdní vlastnosti.

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon, vyžaduje maximálně odolné komponenty. Proto pohonné ústrojí tvoří ocelové čelní kolo, středový diferenciál pro distribuci výkonu mezi přední a zadní nápravu. Dále je točivý moment přenášen středovou hřídelí z extrudovaného hliníku k přednímu a zadnímu diferenciálu a následně ke kolům přes robustní teleskopické poloosy. Všechny rotační části jsou uloženy v kvalitních zapouzdřených ložiscích. Diferenciály jsou osazeny kovovými převody pro nejvyšší odolnost.

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče s vysokým zdvihem využívají duální X-kroužky pro dokonalé utěsnění a perfektní chod. Robustní design v kombinaci s vysokým objemem oleje dokáže absorbovat i tvrdé nárazy v těžkém terénu. Tlumiče si můžete naladit podle svých představ úpravou pružin a změnou viskozity oleje.

Řízení Dual-bellcrank

Systém řízení Dual-bellcrank s dvěma otočnými věžemi usazenými na kuličkových ložiscích, zajišťuje perfektně hladký chod v nejnáročnějších podmínkách. Integrovaný servo-saver vačkového typu účinně pohltí nárazy a ochrání převody serva řízení.

Dlouhý zdvih ramen

Dlouhý zdvih ramen tlumí i prudké nárazy a zlepšuje ovladatelnost modelu. V každé situaci tak budete mít přesnou a rychlou odezvu řízení. Pro nekončící zábavu jsou na podvozku použity nastavitelné olejové tlumiče.

Lože baterie

Inovativní lože bezpečně udrží akumulátor na místě pomocí otočné přepážky. Výměna akumulátoru je díky tomu otázka sekund a nemusíte povolovat sponky nebo pásky.

Boční výztuhy

Robustní boční NERF výztuhy chrání podvozek před kameny a jinými nárazy. Speciální profil umožňuje vsunutí karoserie pro bezpečnější a pevnější uchycení.

Pneumatiky SledgeHammer

Model je vybaven chromovanými koly 2,8" s pneumatikami SledgeHammer. Tuningové pneumatiky jsou vyrobeny z odolné kaučukové směsi tak, aby odolala extrémnímu výkonu. Agresivní vzorek má maximální trakci i v těžkém terénu.

Automatické otočení na kola

Tato exkluzivní patentovaná funkce Traxxas se aktivuje dálkově přes vysílač. Automaticky prudkým přidáním plynu a bržděním se model postupně rozhoupe a otočí zpět na kola.

Funkce je neúčinnější při použití plně nabitého 3S LiPo akumulátoru.

Servo řízení

Digitální Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 9.0 kg.cm a rychlost 0.17 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva a výstupní tisícihran osazen těsněním. Dvě kuličkové ložiska poskytují velmi hladký chod.

Střídavý motor 540XL

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 540XL 2400 ot/min/V s robustní hřídelí 5 mm. Silné a teplotně odolné neodymové magnet, vysokorychlostní ložiska a čtyř pólové vinutí, zajišťují plynulý chod a dlouhou životnost. Kovové pouzdro motoru účinně odvádí teplo ze statoru.

Elektronický regulátor VXL-3S

Voděodolný* elektronický Traxxas střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory, jednoduché ovládání a intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou.

Režimy regulátoru VXL-3S

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.

Chladič regulátoru lze doplnit o volitelný ventilátor (není obsahem balení).

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Vlastnosti

 • Továrně instalovaná sada Extreme Heavy Duty pro vysokou odolnost
 • Výkonný a rychlý model, rychlost až 96 km/h
 • Pohon všech kol 4WD
 • Modulární konstrukce šasi pro snadný servis
 • Kovové čelní ozubené kolo a převody diferenciálů
 • Olejové tlumiče s X-kroužky
 • Chromová kola 2.8", pneumatiky SledgeHammer, unašeč 12 mm
 • Střídavý motor 540XL 2400Kv
 • Voděodolný* regulátor VXL-3S
 • RC souprava Traxxas TQi 2.4 GHz
 • Voděodolné* servo řízení
 • Elektronická stabilizace jízdy TSM
 • Vyztužená karoserie s rychlo-upínacím systémem
 • Funkce automatického otočení na kola

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo:

Model lze provozovat na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor nebo 7 článkový NiMH akumulátor (plochý):

 • Pro běžnou jízdu LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pro vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 5000 mAh

Doporučené akumulátory NiMH:

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytují takový výkon.

 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
 • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu

Auto je vybaveno držákem pro akumulátory o výšce 25 mm, nicméně si můžete dokoupit i držák pro vyšší typy akumulátorů (35 mm).

LED osvětlení

Doplňte si Traxxas LED osvětlení kompletní, speciálně navržené pro tento model. Sada obsahuje přední nárazník s bílou LED lištou, zadní nárazník s červenými LED a napájecí zdroj.

Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Sady šroubů a ložisek

K modelu jsou dostupné exkluzivní kompletní sady šroubů a ložisek. Sady využijete při servisu modelu a jako tuning pro jízdu v mokrý podmínkách doporučujeme instalaci sady nerez.

 • Sada šroubů (černěné)
 • Sada šroubů (nerez)
 • Sada ložisek (standard)
 • Sada ložisek (nerez)

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypMonster Truck
ŠasíPlastové
Měřítko1:10
Délka514 mm
Šířka333 mm
Výška212 mm
Rozvor295 mm
Světlá výška podvozku70 mm
Prostor pro baterie162 mm x 47 mm x 26 mm
Hmotnost2,9 kg
Náhon4WD
MotorStřídavý
Přední kolaChromová 2.8", pneumatiky Sledgehammer 5.3"
Zadní kolaChromová 2.8", pneumatiky Sledgehammer 5.3"
Doba jízdy25 - 30 minut na LiPo akumulátor Traxxas 11,1 V 5000 mAh
RychlostAž 96 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 64 km/h
Olej tlumičů600 cSt
Olej diferenciálůP: 30000cSt, S: 500000cSt, Z: mazivo
Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné
PoužitíAuta 1:10
ŘízeníDigitální
Napájecí napětí4.8 - 6.0 V
RozměryStandard
Hmotnost42 g
Moment9.0 kg.cm @ 6.0 V
Rychlost0.17 s/60°@ 6.0 V
PřevodyNylon
LožiskaAno, 2 ks
Typ motoruStejnosměrný
Futaba S.BUSNe
KonektorUniverzální RX
Traxxas střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2
TypStřídavý pro 4-pólové motory 550
PoužitíAuta
Napájení6–9 čl. NiMH, 2S–3S LiPo
BECSpínaný, 6 V / 2.5 A (trvale) 4 A (krátkodobě)
Délka56 mm
Šířka39 mm
Výška33 mm
Hmotnost109 g
VoděodolnýAno
Castle Live LinkNe
Vstup pro senzoryNe
Ochrana proti pod vybití LiPo akumulátorůAno, dvoustupňová
Tepelná ochranaAno, dvoustupňová
Vnitřní odpor0.00075 Ω
Konektory motoru3.5 mm
PortyPro ventilátor
Traxxas motor střídavý Velineon 540XL
PoužitíAuto
TypStřídavý inrunner
Počet pólů4
Otáčky2400 ot/min/V
Maximální napájecí napětí4S LiPo
Rozměry91 mm ø 36mm
Hřídel5 mm
Hmotnost317g
Konektory6.5mm
Senzor polohy rotoruNe
RegulátorNe
Traxxas vysílač TQi 2 kan. BlueTooth Ready
Počet kanálů2
Pásmo2.4 GHz
Napájení4 ks AA baterie
Traxxas přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie
Počet kanálů5
Telemetrické vstupyRPM, V/T, Rozšiřující modul telemetrie
Stabilizace TSMAno


Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com