Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2023

RC auto Traxxas Stampede 1:10 2BL 4WD RTR - Modrá

 • RC auto Traxxas Stampede 1:10 2BL 4WD RTR - Modrá

RC auto Traxxas Stampede 1:10 2BL 4WD RTR - Modrá

Výrobce:Traxxas
Kód výrobku:TRA67154-4-BLUE
 • 8 859,00Kč
 • Cena bez DPH: 7 321,49Kč

TRA67154-4-BLUE

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený model RC auta Traxxas Stampede 2BL s nainstalovanými komponenty: střídavý motor 3300ot/V, střídavý regulátor BL-2S, servo řízení 2075, 3-kanálový přijímač Traxxas TQ. 2-kanálový vysílač Traxxas TQ 2.4 GHz. Příslušenství: klíče imbus (1.5, 2, 2.5 mm), křížový klíč, podložky pod pružiny, písty. Návod CZ, RC model auta Stampede 4X4 je větší, odolnější a drsnější než kdy předtím, s prodlouženým podvozkem, většími koly 5,3" s pneumatikami Sledgehammer ® a exkluzivní bezsponkovou karosérií. Model je poháněn střídavým motorem a regulátorem BL-2S pro napájení 2S LiPo akumulátory. Střídavý pohonný systém přináší brutálnější akceleraci, dlouhou životnost a zvýšení rychlosti modelu až na 60 km/h. Navíc je model továrně vybaven sadou Extreme Heavy Duty pro vysokou odolnost.

Osvědčená konstrukce modelu Stampede byla zachovaná, včetně modulární konstrukce šasi, špičkové geometrie zavěšení, pohonného ústrojí s třecí spojkou a předního a zadního diferenciálu. Pro vyšší stabilitu byl prodloužen rozvor na 295 mm a do přihrádky baterie lze nově vložit ploché 7 čl. akumulátory NiMH, jako u ostatních modelů Traxxas. Díky náhonu 4WD a střídavému pohonu zažijete nespočet hodin perfektní ovladatelnosti a bleskové akcelerace.

Traxxas Stampede 1:10 2BL 4WD RTR

Regulátor se třemi jízdními režimy zaručí zábavu dospělým i dětem díky možnosti omezení výkonu na 50%. Přes zvýšenou rychlost a akceleraci, oproti stejnosměrnému pohonu, je zachován cenově dostupný provoz na 2S LiPo akumulátory. Ovládání zajišťuje vysílač TQ 2.4 GHz s precizním mechanikou řízení. K dispozici je samozřejmě široká paleta tuningových dílů, včetně kompletních náhradních.

Přehled novinek

traxxas/intro-feature-power-system.jpg

Střídavý pohon BL-2S

Střídavý pohon BL-2s s motorem 3300ot/min/V zvyšuje rychlost a akceleraci až 60% oproti jiným pohonům se stejnosměrným motorem. Vylepšená účinnost, vysokorychlostní kuličková ložiska a vnitřní chladicí ventilátor poskytují motoru dlouhou životnost s minimální údržbou.

Modulární konstrukce šasi

Modulární šasi Stampede 4x4 snadno demontujete na části jen za pomoci šroubováku. Během minuty máte přístup ke všem důležitým součástem, nastavení modelu a servisní údržbě. Pevné, zesílené nárazníky chrání model před nárazy, zároveň jsou navrženy tak, aby byly zachovány vysoké nájezdové úhly.

/traxxas/TRA67154-4_16.jpg

Šasi

Podvozek je vybaven delším rozvorem o délce 295 mm pro větší stabilitu. Prodloužení šasi umožnilo přepracovat lože baterie, které nově pojme i dlouhé akumulátory 157 mm. Držák baterie umožňuje snadnou a rychlou výměnu akumulátoru.

/traxxas/TRA68054-1_18.jpg

Kovové diferenciály

Stampede je vybaven kvalitními diferenciály s kovovými převody, které jsou plně připraveny pro sílu střídavého pohonu a dokonce pro upgrade na VLX-3S. Přesné těsnění s X-kroužky umožňuje vyladění diferenciálů pro specifické provozní podmínky změnou viskozity oleje.

/traxxas/TRA67154-4_25.jpg

Dlouhý zdvih ramen

Dlouhý zdvih ramen tlumí i prudké nárazy a zlepšuje ovladatelnost modelu. V každé situaci tak bude mít přesnou a rychlou odezvu řízení. Pro nekončící zábavu jsou na podvozku použity nastavitelné olejové tlumiče.

Traxxas Stampede 1:10 2BL 4WD RTR
/traxxas/TRA3655R_3.jpg

Odolnější ramena zavěšení

Kromě sady Extreme Heavy Duty je model dále vybaven pevnějšími rameny zavěšení, které ještě více odolají případnému nárazu.

/traxxas/TRA68054-1_17.jpg

Třecí spojka

Třecí spojka využívá speciální polokovový třecí materiál a tlakové desky z hliníkových slitin pro rozptýlení tepla a zajištění konzistentní kontroly trakce. Intenzitu prokluzu spojky lze nastavit bez demontáže modelu.

traxxas/TRA67010-4_17.jpg

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče Ultra Shock s dlouhým zdvihem jsou navrženy, aby absorbovaly každý náraz. Dvojité těsnící X-kroužky zajišťují plynulý chod bez úniku oleje. Vlastnosti tlumičů lze měnit předpětím pružin, nebo výměnou pružin za jiné a také lze chování tlumičů upravit změnou viskozity použitého oleje.

traxxas/TRA67154-4_27.jpg

Precizní řízení

Mechanika zatáčení předních kol je realizována prostřednictví systému Dula-Bell-Crank, který zajišťuje precizní chod táhel ke kolům. V řízení je integrovaný servo-saver pohlcující nárazy a chránící servo proti přetížení.

traxxas/67154-4_tires_sledge.jpg

Kola a pneumatiky SledgeHammer 2.8“

Jedinečný vzhled modelu dodávají černá kola 2.8“ nasazená na unašeč 12 mm. Nalepené pneumatiky se vyznačují extrémním dezénem běhounu s otevřeným blokem, který odvádí nečistoty pro bezkonkurenční trakci. Vysoce odolná pryžová směs je speciálně navržena tak, aby odolávala roztržení.

traxxas/intro-feature-hd-driveline.jpg

Instalovaná sada Extreme Heavy Duty

Továrně instalovaná sada zavěšení a prvků pohonu pro vysokou odolnost - Extreme Heavy Duty, je vyrobena z těch nejodolnějších materiálů, které společnost Traxxas používá.


Servo řízení

Digitální Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 9.0 kg.cm a rychlost 0.17 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva a výstupní tisícihran osazen těsněním. Dvě kuličkové ložiska poskytují velmi hladký chod.

traxxas/3384-BL-2S-3300-Motor-3.jpg

Střídavý motor 3300kv

Střídavý motor Traxxas 3300kv poskytuje ideální cenově dostupný pohon pro modely 1:10 se všemi výhodami, mezi které patří vysoký výkon, dlouhá životnost a minimální údržba. Motor je vybaven konektorem Quick Connect pro snadné zapojení. Mezi další vlastnosti patří:

 • Integrovaný chladicí ventilátor
 • Vysokorychlostní kuličková ložiska
 • Vysoká akcelerace
 • Efektivní provoz pro delší jízdní čas
/traxxas/3383-BL-2S_ESC.jpg

Elektronický regulátor BL-2S

Voděodolný* elektronický střídavý regulátor BL-2S se třemi jízdními režimy, podporou 2S LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, ochrana proti podvybití LiPo akumulárů, pozlacené konektory, jednoduché ovládání, intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou a výkonný chladič, který lze doplnit o volitelný ventilátor (není obsahem balení).

Režimy regulátoru BL-2S

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.
traxxas/6516-TQ.jpg

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení kol (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení..

traxxas/TRA6519.jpg

Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

Vlastnosti

 • Střídavý motor 3300Kv s integrovaným chlazením a konektorem Quick Connect
 • Střídavý regulátor BL-2S se třemi jízdními režimy
 • 2-kanálová RC souprava TQ™ 2.4GHz
 • Digitální servo řízení 2056 se servo-saverem
 • Bezsponková karoserie
 • Stálý náhon 4x4
 • Prodloužené šasi
 • Rychlá a snadná výměna baterie
 • Továrně instalovaná sada Extreme Heavy Duty pro vysokou odolnost
 • Odolnější ramena zavěšení
 • Kovové převody diferenciálů
 • Nastavitelná třecí spojka
 • Modulární konstrukce šasi, pro snadnou údržbu a nastavení
 • Nastavitelné olejové tlumiče s X-kroužky
 • Snadná výměna akumulátorů
 • Kola 2.8“ s terénními pneumatikami SledgeHammer

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo:

S moderními LiPo akumulátory bude mít model maximální akceleraci. Model lze provozovat na 2 článkový (7,4 V) LiPo akumulátor.

 • Pro vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pro vyšší výkon a dlouhý čas jízdy LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh

Doporučené akumulátory NiMH:

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytují takový výkon.

 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
 • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)
arrma/charger.jpg

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy
traxxas/TRA9095_osvet.jpg

LED osvětlení

Doplňte sadu Traxxas LED osvětlení kompletní, pro dech beroucí jízdu ve dne i v noci. Díky tomuto osvětlení se z vašeho model stane opravdový skvost. Vysoce svítivé diody jsou nejen efektní, ale poskytují silný proud světla. Sada obsahuje přední nárazník s bílou LED lištou, zadní nárazník s červenými LED a napájecí zdroj.

traxxas/tra_bat_tas.jpg

Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypMonster Truck
ŠasíNylon
Měřítko1:10
Délka454 mm
Šířka333 mm
Výška212 mm
Rozvor295 mm
Světlá výška podvozku62 mm
Prostor pro baterie162 x 47 x 26 mm
Hmotnost2.7 kg
Náhon4WD
MotorStřídavý
Přední kolaKola 2.8", pneu 5.3" Sledgehammer®
Zadní kolaKola 2.8", pneu 5.3" Sledgehammer®
Doba jízdy25-30 minut na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
RychlostAž 60 km/h
Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné
PoužitíAuta 1:10
ŘízeníDigitální
Napájecí napětí4.8 - 6.0 V
RozměryStandard
Hmotnost42 g
Moment9.0 kg.cm @ 6.0 V
Rychlost0.17 s/60°@ 6.0 V
PřevodyNylon
LožiskaAno, 2 ks
Typ motoruStejnosměrný
Futaba S.BUSNe
KonektorUniverzální RX
Traxxas motor střídavý 540 3300ot/V
PoužitíAuta
TypStřídavý inrunner
Otáčky3300 ot/min/V
Maximální napájecí napětí2S LiPo
Rozměryø36 x 80 mm
Hřídel3 mm
KonektoryTraxxas Quick Connect
Senzor polohy rotoruNe
LožiskaVysokorychlostní kuličkový
Traxxas regulátor střídavý BL-2s
TypStřídavý
PoužitíAuta
Napájení2S LiPo / 6-7 čl. NiMH
BEC6 V
Délka59 mm
Šířka39 mm
Výška31 mm
Hmotnost87 g
VoděodolnýAno
Teplotní ochranaDvoustupňová
Ochrana proti podvybití LiPo akumulátoruAno
PortyPro ventilátor
Konektor motoruTraxxas Quick Connect
Konektor baterieTraxxas iD
Traxxas přijímač TQ 2.4GHz 3 kan.
Počet kanálů3
ModulaceTraxxas V3
Traxxas vysílač TQ 2.4GHz 2 kan.
PoužitíRC auta
ProvedeníVolanotvý
Pásmo2,4 GHZ
Počet kanálů2
Napájení4x AA baterie
Počet modelů v paměti1
TelemetrieNe

Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com