Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

RC auto Traxxas Sledge 1:8 RTR s belted pneu - Zelená

 • RC auto Traxxas Sledge 1:8 RTR s belted pneu - Zelená

RC auto Traxxas Sledge 1:8 RTR s belted pneu - Zelená

Výrobce:Traxxas
Kód výrobku:TRA95096-4-GRN
 • 21 369,00Kč
 • Cena bez DPH: 17 660,33Kč

TRA95096-4-GRN

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Sledge 4WD TQi RTR v měřítku 1:8, s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon® 2000kV, regulátor VXL-6S (Sledge), digitální servo TRA2275 25kg.cm, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. 2-kanálový vysílač Traxxas 2,4GHz TQi. Sada nářadí: imbus (2, 2.5 mm), klíč na kola 17 mm, zkratovací propojka, pěnový vymezovač baterie. Návod k použití CZ.

Charakteristika

Nový RC model auta Sledge je navržen tak, aby překonal dosavadní standardy a stal se nejlépe zpracovaným, odolným a zábavným RC modelem. S napájením 6S LiPo a výkonným střídavým motorem, dosáhne Sledge až rychlosti 112 km/h, čímž se stal jedním z nejrychlejších modelů v měřítku 1:8. Veškeré komponenty byly důsledně navrženy a stovky hodin testovány, čímž bylo dosaženo maximální kvality. Díly jsou krásně tvarované, sestavené a plastové části jsou přesně integrované do kovového podvozku. S tímto modelem si užijete spoustu zábavy jak při volném ježdění v terénu, při skocích ve skateparku, nebo díky vynikající ovladatelnosti a nízkému těžišti i na závodní dráze.

Model nově obsahuje pneumatiky Sledgehammer s integrovaným pásem pro vyšší odolnost.

Traxxas Sledge 1:8 RTR s belted pneu

Šasi modelu je tvořeno hliníkovým modře eloxovaným plátem podvozku. Podvozek je důsledně vyztužen v exponovaných částech, jako je krk u náprav. Použita je nová středová výztuha a další příčné výztuhy vedoucí k hliníkovým věžím tlumičů. V hnacím ústrojí jsou použity bohatě dimenzované kovové převody. Zavěšení kol je kompletně přepracováno, použity jsou klasické odolné těhlice, nové jsou kryty ramen, zavěšení je nastavitelné a použity jsou výkonné modře eloxované hliníkové tlumiče GT Maxx. Dokonalou trakci zajistí prémiové kola SledgeHammer. Výměna akumulátoru je bleskově rychlá, díky bez-sponkovému upínání karoserie a patentované přepážce v přihrádce pro baterii.

Pro pohon a řízení je použita nejnovější elektronika spolu s výkonným střídavým motorem 2000Kv. Regulátor VXL-6 poskytuje veškerou telemetrii, kterou si můžete zobrazit na telefonu (nutno doplnit Bluetooth modul do vysílače, prodává se samostatně). Přijímač je vybaven exkluzivní technologií elektronické stabilizace TSM, jenž napomáhá s řízením modelu. K dispozici je samozřejmě široká paleta příslušenství, včetně kompletních náhradních a tuningových dílů.

Hliníkový podvozek

Podvozek RC modelu tvoří lehký a odolný hliníkový plát o tloušťce 3.2 mm. Po celé délce jsou hrany tvarované pro zvýšení pevnosti. Obří přední a zadní příčné výztuhy, připevněné v šesti bodech, poskytují zvýšenou odolnost na nejvíce exponovaných místech při dopadu modelu, což jsou krky podvozku u zavěšení. Pro celkové propojení a vyztužení je použita patentovaná středová výztuha ve tvaru T. Stejně jako podvozek a středová výztuha jsou i věže tlumičů hliníkové s krásným modrým eloxováním.

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon motoru je přenášen na kola přes dostatečně dimenzované pohonné ústrojí, které bylo navrženo pro dlouhou životnosti. Masivní ocelová ozubená kola a tři diferenciály s kovovými převody přenášejí výkon na vysoko pevnostní ocelové poloosy. Na přední nápravě jsou použity stejnoběžné CV klouby s hladkým chodem. Středové hřídele jsou opatřeny manžetou, která udržuje olej uvnitř a klouby jsou tak vždy namazané.

Přední, zadní a středový diferenciál

Rozložení výkonu mezi jednotlivá kola, mají na starosti tři diferenciály s kovovým ozubením, které jsou uloženy v kuličkových ložiscích. Středový diferenciál je naplněn hustým olejem, aby poskytl odpovídající svornost a rovnoměrně rozdělil výkon mezi nápravy. Přední a zadní diferenciál využívá mohutnější ocelové převody, které jsou ve srovnání s běžnými typy v této kategorii o 20% větší a 75% tlustší.

Olejové tlumiče GT-Maxx

Čtyři mimořádně velké tlumiče GT-Maxx účinně absorbují i ty nejtvrdší dopady. Olejem plněné hliníkové tělo tlumičů je opatřeno závitem a maticí pro snadné nastavení předpětí pružin. Proti úniku oleje kolem pístnice je tlumič vybaven dvojitými X-kroužky.

Nápravy s robustními těhlicemi

Sledge je vybaven zcela novým předním odpružením s těhlicemi ve tvaru C. Díly jsou velké a robustní přičemž je zachována přesná geometrie. Masivní závěsné čepy z tvrzené oceli jsou pro větší bezpečnost zajištěny pojistnými maticemi. Změnu nastavení zavěšení jednoduše provedete přešroubováním spojovaček.

Lože motoru

Nové lože motoru je odlité z hliníku a poskytuje oporu motoru po celé délce. Lože navíc účinně odvádí teplo skrz šasi a je vybaveno integrovaným držákem pro ventilátor. Ventilátor je možné dokoupit jako tuningový díl TRA3476.

Pneumatiky SledgeHammer

Na modelu jsou použity paprsková kola 3.8" s pneumatikami SledgeHammer 6,7", které byly inspirovány motokrosem. Vysoký tuhý dezén zajišťuje dlouhou životnost a trvanlivost. Tyto pneumatiky mají vylepšený systém spojení s kolem. Zatím byly tyto pneu na modelech Traxxas dostupné jako tunningový díl. Nyní jsou již v základu pro tento model!

Lože akumulátoru

Výměna akumulátoru je snadná a bleskově rychlá, díky zacvakávací přepážce. Baterie přitom drží pevně namístě i při těch nejtvrdších nárazech.

Vysoká trakce v terénu

Osvědčený vzorek běhounu pneumatiky Sledgehammer poskytuje maximální trakci na různých površích, především v drsném terénu, na šotolině a trávě.

Odolnost a stabilita

Pneumatiky Sledgehammer ® jsou vybaveny lehkým pásem v kostře, který zabraňuje vyboulení při vysokých rychlostech pro skálopevnou jistotu a stabilitu.

Servo řízení

Zcela nové, voděodolné* servo řízení Traxxas 2275 má ohromnou sílu 25 kg.cm. Servo je vybaveno kovovými převody, dvěma kuličkovými ložisky pro hladký chod a kovovou středovou krabičkou pro účinné chlazení.

Výkonný střídavý motor

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 2000ot/V s robustní hřídelí 5 mm. 4-pólové provedení dodává motoru hladký chod s plynulou akcelerací. Pro účinné chlazení i při vysoké zátěži je motor vybaven kovovým tělem. Zlacené konektory 6.5mm.

Regulátor VXL-6S

RC model auta je vybaven střídavým regulátorem VXL-6S. Regulátor se vstupním napětím 4S - 6S LiPo (max: 25,2 voltů). Jednoduché nastavení jedním tlačítkem. Indikace stavu LED diodou. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Vodě-odolná* konstrukce. Zlacené konektory 6.5mm. 2-stupňová detekce nízkého napětí LiPol akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana.

3 jízdní režimy:

 • Sportovní režim - Vpřed / Brzda / Zpátečka
 • Závodní režim - Vpřed / Brzda
 • Režim tréninku - 50% Vpřed / Brzda / 50% Zpátečka

Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství.

Telemetrie v reálném čase

Exkluzivní regulátor s pokročilou elektronikou je vybaven pro měření telemetrie v reálném čase. Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat rychlost, otáčky motoru a napětí akumulátorů, přímo v reálném čase na vašem telefonu. Regulátor poskytuje telemetrická data a není nutná montáž dalších čide

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie".

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Ochranné prvky karoserie

Když se model ocitne v kotrmelcích, jsou na karoserii ochranné plastové prvky, které ochrání karoserii před poškrábáním, či zlomením. Až se plastové části opotřebí, jednoduše je vyměníte.

Přítlačné křídlo

Zadní křídlo poskytuje vysoký přítlak, aby jste měli dostatek trakce i ve vysokých rychlostech.

Rám karoserie

Karoserie je z vnitřní strany vybavena rámem, který slouží jako výztuha při převrácení modelu

Vlastnosti

 • Extrémně výkonný a odolný RC model auta
 • Nejrychlejší model Traxxas v měřítku 1:8
 • Rychlost až 112 km/h
 • Dokonale odladěný model, eliminace slabých částí
 • Hliníkový modře eloxovaný podvozek
 • Středová hliníková výztuha ve tvaru T
 • Další příčné výztuhy exponovaných částí
 • Odolné zavěšení s těhlicemi C-hub
 • 3 diferenciály pro distribuci výkonu
 • Osvědčená elektronika Traxxas
 • Regulátor VXL-6s s podporou telemetrie
 • Výkonný střídavý motor 2000kv
 • Lože motoru s držákem pro ventilátor
 • Motor je chlazen pomocí šasi přes držák
 • Nové voděodolné* digitální servo 25 kg.cm
 • Elektronická stabilizace jízdy TSM
 • 2 kanálový vysílač TQi s citlivým řízením
 • Prémiové pneumatiky SledgeHammer s integrovaným pásem
 • Blesková výměna akumulátoru
 • Nová bezsponková karoserie
 • Vnitřní rám karoserie

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na jeden 4-článkový LiPo akumulátor, nebo na dvojici identických 2 nebo 3 článkových LiPo akumulátorů.

 • Pro běžné ježdění jeden 4S LiPo akumulátor Traxxas LiPol 14.8V 6700mAh 25C
 • Pro maximální jízdní čas dvojice 2S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 7.4V 7600mAh 25C
 • Pro vyšší výkon dvojice 3S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 11.1V 5000mAh 25C

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu

Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

LED osvětlení

Kompletní sada LED osvětlení udělá z Vašeho modelu opravdový skvost. Osvětlení obsahuje dvě pření bílé LED lišty a zadní lištu s plně funkčním brzdovým a zpátečkovým LED osvětlením. Napájecí modul umožňuje přepínat mezi třemi režimy.

LED osvětlení můžete zapínat/vypínat a konfigurovat také pomocí mobilní aplikace Traxxas Link. Pro připojení aplikace Traxxas Link je nutný volitelný Bluetooth modul Bluetooth modul do vysílačů Traxxas.

Tuningové příslušenství

Vylepšete si RC model auta Traxxas Sledge s širokou paletou tuningových dílů a příslušenství, díky kterým můžete získat nové funkce, upravit jízdní vlastnosti, zvýšit odolnost a změnit vzhled přesně podle svých představ. 

Pro ochranu podvozku je možné instalovat ochranný kryt.

K dispozici jsou rovněž díly z karbonu, který je velmi lehký a pevný.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Sady šroubů a ložisek

K modelu jsou dostupné exkluzivní kompletní sady šroubů a ložisek. Sady využijete při servisu modelu a jako tuning pro jízdu v mokrý podmínkách doporučujeme instalaci sady nerez.

 • Sada šroubů (černěné)
 • Sada šroubů (nerez)
 • Sada ložisek (standard)
 • Sada ložisek (nerez)

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypTruggy
ŠasíHliník 3.2 mm
Měřítko1:8
Délka604 mm
Šířka459 mm
Výška214 mm
Rozvor384 mm
Světlá výška podvozku50 mm
Prostor pro baterie181 x 57 x 29/37/45 mm
Hmotnost5.77 kg
Náhon4WD
MotorStřídavý 2000 ot/v/min
Přední kolaSledgeHammer 3.8 / 6.7", hex 17 mm
Zadní kolaSledgeHammer 3.8 / 6.7", hex 17 mm
Doba jízdy20 až 25 minut s akumulátory 2x 3S LiPo 5000 mAh
RychlostAž 112 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 88 km/h
Traxxas servo 2275
PoužitíAuta
ŘízeníDigitální
Napájecí napětí6 - 7.4 V
RozměryStandard
Hmotnost67 g
Moment25 / 35 kg.cm
Rychlost0.16 / 0.25 sec/60°
PřevodyKovové
Ložiska2x kuličkové
Typ motoruStejnosměrný
Futaba S.BUSNe
KonektorRX
Traxxas motor střídavý 2000ot/V
PoužitíAuta
TypStřídavý inrunner
Otáčky2000 ot/min/V
Maximální napájecí napětí6S LiPo
Rozměryø42 x 76 mm
Hřídelø5 x 21 mm
Hmotnost406 g
Konektory6.5 mm
Senzor polohy rotoruNe
Traxxas regulátor Velineon VXL-6s V2 (pro Sledge, Maxx Slash)
TypStřídavý
PoužitíAuta
Napájení2x 2s/3s LiPol (Max 25.2 V)
BEC5 A
Délka72 mm
Šířka58 mm
Výška46 mm
Hmotnost206 g
VoděodolnýAno
Castle Live LinkNe
Vstup pro senzoryNe
Vnitřní odpor0.00075 Ω
Konektory motoru6.5 mm
Ochrana proti podvybití LiPoAno, dvoustupňová
Tepelná ochranaAno, dvoustupňová
PortyPro ventilátor, pro originální příslušenství
Traxxas přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie
Počet kanálů5
Telemetrické vstupyRPM, V/T, Rozšiřující modul telemetrie
Stabilizace TSMAno
Traxxas vysílač TQi 2 kan. BlueTooth Ready
Počet kanálů2
Pásmo2.4 GHz
Napájení4 ks AA baterie
Informace o balení výrobku
Rozměry67,0 x 47,0 x 23,0 cm
Hmotnost7,350 kgKompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com