RC_2019

RC auto TLR 8ight XT/XTE 1:8 4WD Race Truggy Nitro/Electric Kit

 • RC auto TLR 8ight XT/XTE 1:8 4WD Race Truggy Nitro/Electric Kit

RC auto TLR 8ight XT/XTE 1:8 4WD Race Truggy Nitro/Electric Kit

Výrobce:Losi - TLR
Kód výrobku:TLR04009
 • 20 329Kč
 • Cena bez DPH: 16 801Kč

TLR04009

Charakteristika

Stavebnice závodního RC modelu auta na dálkové ovládání od Team Losi Racing®, soutěžní 8ight XT/XTE Race Truggy, v měřítku 1:8, náhonem 4WD a s možností zástavby spalovacího nebo elektro motoru. Špičkové zpracování, kvalitní materiály, možnosti nastavení odpružení a hnacího ústrojí, možnosti rozvržení podvozku.

Firma Team Losi Racing® často označovaná jako TLR, vyvíjí inovativní RC modely aut a příslušenství již 40 let a to především jako špičkové soutěžní produkty pro závodníky. Značka se datuje do počátku 80. let s kořeny v Jižní Kalifornii. V roce 2000 se TLR stal součástí rodiny Horizon Hobby. Nová Truggy staví na dědictví svých předchůdců, kteří získali mistrovské tituly. Inovativní aktualizace geometrie odpružení a hnacího ústrojí, nové rozvržení podvozku, které usnadňuje řízení i možnost zástavby spalovacího motoru nebo výkonného střídavého motoru a to vše v jednom balení! Model 8IGHT-XT / XTE má kombinaci vlastností na špičkové úrovni, včetně dlouhého motorového lože, 3 mm hliníkového eloxovaného šasí 7075-T6, čirého výlisku karosérie Forward Style, opracovaných hliníkových tlumičů, věží tlumičů a ještě mnohem více. Systém 8IGHT-XT / XTE je navržen tak, aby vyhrával závody.

8ight-XT/XE

8ight XT/XTE Race Truggy 1:8 4WDje dodávána jako stavebnice bez kol, elektroniky, bez motoru, baterií a s čirou karosérií.

Vlastnosti 8ight XT/XTE Race Truggy

 • Profesionální provedení
 • Obsahuje příslušenství pro montáž elektro i spalovacího motoru
 • Vylepšená geometrie odpružení
 • Odolný 3mm tvrdě eloxovaný 7075 T-6 hliníkový podvozek
 • Čirá karosérie typu Forward Style
 • Boční ochranné kryty podvozku
 • Velké lože Nitro motoru
 • Jednodílné lože elektro motoru
 • Hliníkové nové věže tlumičů
 • Větší ložisko pastorku diferenciálů
 • Hliníkové tlumiče s otvory pro odvzdušnění
 • Vylepšená geometrie odpružení
 • Vyvážený tvarovaný podvozek s odlehčením pro nižší hmotnost a vysokou tuhost
 • Nastavitelné táhlo řízení Ackerman
 • Hliníkové CNC věže tlumičů
 • Přístupné diferenciály pro servis
 • Účinný příčný stabilizátor
 • Nová krabička pro přijímač
 • Aktualizovaná konstrukce tlumičů
 • Ovládání brzdy a plynu v kuličkových ložiscích
 • Snížený rozvor kol
 • Větší ložisko pastorku diferenciálů
 • Kuličkové ložiska v kompletním osazení
tlr/TLR04009_b01.jpg

Součásti pro Nitro i Elektro verzi

Chcete si postavit závodní truggy a váháte mezi Nitro a Elektro? Nevadí, stavebnice od Team Losi Racing®, 8ight XT/XTE Race Truggy 1:8 4WD, vám umožní díky obsaženým součástem, jakoukoli volbu.

tlr/TLR04009_b02.jpg

Vylepšená geometrie odpružení

Geometrie odpružení 8IGHT-XT / XTE Next Gen byla kompletně přepracována, proto je nová Truggy rychlá, svižná a snadno ovladatelná. Konstrukce obsahuje velké množství vylepšení, včetně delšího předního čepu nápravy, užšího zadního čepu, delších předních a zadních ramen a nových těhlic.

tlr/TLR04009_b03.jpg

Nastavení tuhosti odpružení

Všechna nová ramena byla navržena tak, aby je bylo možné vybavit výztužnými deskami, které umožní závodníkům vyladit tuhost odpružení. Sada bude obsahovat volitelné desky z uhlíkových vláken, které jsou ovšem k dispozici samostatně.

tlr/TLR04009_b04.jpg

Širší šasí

Šířka podvozku byla zvětšena, což přispělo k vyšší stabilitě a neutrálnímu pocitu z jízdy. Deska podvozku má na okrajích ohyb pro zvýšení tuhosti a síla 3 mm byla na vnitřní straně odlehčena pro úsporu hmotnosti.

tlr/TLR04009_b05.jpg

Větší ložisko pastorku

Velikost ložiska pastorku v přední a zadní části byla zvětšena pro vyšší odolnost.

tlr/TLR04009_b06.jpg

Karosérie typu Cab Forward

Konstrukce karosérie Cab Forward zvyšuje přítlačnou sílu, která zlepšuje účinnost řízení a celkovou stabilitu při jízdě.

tlr/TLR04009_b07.jpg

Boční ochranné kryty podvozku

Na šasí jsou použity konstrukčně nové ochranné plastové bočnice, které se lépe ochrání vnitřní komponenty.

tlr/TLR04009_b08.jpg

Velký držák Nitro motoru

Dlouhé lože nitro motoru zvyšuje tuhost pod prostorem motoru, díky kterému se snižuje únava podvozku při náročných podmínkách jízdy na závodní dráze.

tlr/TLR04009_b09.jpg

Lože elektromotoru

Lože pro montáž elektro motoru je koncipováno pro montáž na čelo motoru, přičemž základová deska lože je přišroubována k šasí. V ní je posuvný jezdec s namontovaným motorem, pomocí kterého snadno nastavíte mezizubovou vůli pastorku.

tlr/TLR04009_b10.jpg

Nastavení těhlic

Těhlice jsou vyrobeny z hliníku pro přesnější usazení ložisek a vysokou životnost a mají možnost nastavení kompletní geometrie. Nové bloky nábojů kol mají možnost nastavení odklonu až 17,5°. Nastavení se provádí jednoduše pomocí tyče napínáku.

tlr/TLR04009_b11.jpg

Hliníkové tlumiče s odvzdušněním

Nové uzávěry odvzdušnění tlumiče a vnitřní těsnění umožňují snadnější manipulaci při doplnění oleje. Nové gumové průchodky na hřídeli tlumiče pro vyšší životnost.

tlr/TLR04009_b12.jpg

Vyvážený podvozek

Pro závodní ježdění je nutné provést přesné seřízení modelu a mezi jeden z nejdůležitějších předpokladů pro stabilní skoky je správné vyvážení podvozku. I na toto inženýři TLR mysleli a připravili návrh pro rozvržení komponent na podvozku pro hotové použití.

tlr/TLR04009_b13.jpg

Systém řízení Ackerman

Výhodou systému servosaveru je možnost nastavení jeho tuhosti odpružení a spojení levé a pravé strany tuhým táhlem. přispívá to k bezpečnosti serva a přesnosti řízení.

tlr/TLR04009_b14.jpg

Hliníkové věže tlumičů

CNC hliníkové věže tlumičů z hliníku 7075-T6, mají nové montážní otvory pro umístění tlumiče v různých pozicích, což poskytuje závodníkům více možností ladění při měnících se podmínkách závodních tratí.

tlr/TLR04009_b15.jpg

Rychlý přístup k diferenciálům

Výraznou inovací je lepší přístup k soukolí a součástem diferenciálů, kde stačí uvolnit pouze 4 šrouby, sundá se kryt krabičky diferenciálu, aniž by bylo potřeba demontovat další díly.

tlr/TLR04009_b16.jpg

Systém zkrutného stabilizátoru

Tak jako velká auta, tak i model 8ight-X Nitro Buggy Elite má na nápravě nainstalován příčný (zkrutný) stabilizátor, který plní důležitou funkci při vyrovnávání náklonu při průjezdu zatáčkou.

tlr/TLR04009_b17.jpg

Centrální hřídele 4WD náhonu

Úhel vytočení středových hřídelí z centrálního diferenciálu byl upraven tak, aby byly rovnoměrně poháněny přední a zadní diferenciál a tím se rovnoměrně rozdělila hnací síla na obě nápravy.

tlr/TLR04009_b18.jpg

Nová krabička pro přijímač

Krabička přijímače je umístěna hned vedle serva řízení, aby se zkrátila cesta kabelu k přijímači.

tlr/TLR04009_b19.jpg

Hliníkové tlumiče s odvzdušněním

Nové uzávěry odvzdušnění tlumiče a vnitřní těsnění umožňují snadnější manipulaci při doplnění oleje. Nové gumové průchodky na hřídeli tlumiče pro vyšší životnost.

tlr/TLR04009_b20.jpg

Ovládání plynu a brzdy

Pro maximální přesnost řízení jsou na pákách pro ovládání táhel plynu a brzdy, použita kuličková ložiska.

tlr/TLR04009_b21.jpg

Stejná ložiska v těhlicích

Všechny čtyři těhlice mají stejný rozměr ložisek pro snadnou vyměnitelnost. Zároveň jsou použita ložiska o co největším rozměru pro maximální životnost

tlr/TLR04009_b22.jpg

Kratší rozvor kol

Pro větší obratnost auta byl zkrácen rozvor kol. Geometrie byla upravena a naladěna na rychlejší časy a závodníci z něj mají pocit ostřejší jízdy a přesnějšího řízení. Promyšleno do posledního detailu, špičkový nástroj k závodům.

tlr/TLR04009_b23.jpg

Univerzální schránka baterie

Krabička pro baterii byla navržena tak, aby se do ní dala umístit jak LiPol baterie, tak LiIon baterie.

Doporučujeme koupit

Pro kompletní sestavení auta je potřeba mít k dispozici RC soupravu, servo řízení a servo plynu, baterii, spalovací motor s laděným výfukem, filtr sání, kola s disky, palivové hadičky, při montáži elektropohonu pak motor, regulátor, pohonnou baterii, nabíječ, sadu nářadí k montáži, tekutou závlačku na šrouby, náplně to tlumičů, tuk do diferenciálů, barvy na lexan, palivo a příslušenství k provozu auta.

Parametry

TypTruggy
ŠasíHliník 7075-T6 3mm eloxované
Měřítko1:8
Délka536 mm
Šířka422 mm
Výška185 mm
Rozvor373 mm
Světlá výška podvozku40 mm
Prostor pro baterie138 x 47 x 40mm
Hmotnost4082 g
Náhon4WD
TlumičeHliníkové olejové
Pastorek13z M1

Kompletní nabídku kuličkových ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com