Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

RC auto Losi 8ight-X Super Lasernut Buggy 1:6 4WD RTR

 • RC auto Losi 8ight-X Super Lasernut Buggy 1:6 4WD RTR

RC auto Losi 8ight-X Super Lasernut Buggy 1:6 4WD RTR

Výrobce:Losi - TLR
Kód výrobku:LOS04019
 • 22 609,00Kč
 • Cena bez DPH: 18 685,12Kč

LOS04019

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený hotový model Losi 8ight-X Super Lasernut Buggy 1:6 4WD RTR s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Spektrum Firma 2050Kv 4074, regulátor Spektrum Smart Firma 150A V2 3-6S Dual IC5, přijímač Spektrum SR315 DSMR/SLT 3CH, Spektrum servo S905 38kg.cm. Vysílač Spektrum DX3 Smart DSMR, 4x AA baterie do vysílače. Příslušenství: křížový klíč, imbus (1.5, 2, 2.5 mm), klíč na tlumiče. Návod CZ 

Charakteristika

Unikátní velký RC model auta Losi 8ight-X Super Lasernut Buggy 1:6 v sobě kombinuje nezávislé zavěšení závodní platformy TLR 8IGHT a úžasný maketový licencovaný vzhled. Díky výkonnému střídavému pohonu 6S LiPo a elektronice Spektrum Smart, dosáhne model rychlosti až 80 km/h.

RC model Losi Super Lasernut reprodukuje se všemi detaily a v měřítku 1:6 jeden z nejúspěšnějších vozů závodů Ultra4 – Lasernut U4 Codyho Waggonera. Jedná se o nejdostupnější velkou buginu Losi. Závody Ultra4 jsou unikátní mix off-road motorsportu, který v sobě skloubí náročnou jízdu po skalních stezkách vyžadující přesnost a vysoký točivý moment vozu, spolu s jízdou na plný plyn na dně vyschlého jezera. Jelikož Losi Super Lasernut nepřebírá jen vzhled, ale i funkční vlastnosti, získáte tím neuvěřitelně variabilní model.

Pro jízdu v náročném terénu je model vybaven nejlepším nezávislým zavěšením založeným na vítězné platformě ROAR Nationals, od čistokrevné závodní buggy TLR 8IGHT. Model dále obsahuje silné hliníkové šasi, hliníkové olejové tlumiče, nastavitelné ocelové spojovačky, příčné stabilizátory, špičkovou geometrii a tři diferenciály pro přesnou distribuci výkonu. Součástí je také RC souprava a elektronika Spektrum, jež nabízí bezkonkurenční výhody technologie Smart, výkon, snadné použití a spolehlivost. Protože Super Lasernut sdílí stejnou platformu jako závodní buggy a truggy TLR 8IGHT, je možné model upgradovat pomocí špičkových tuningových dílů TLR.

Na první pohled Vás uchvátí detailně zpracovaná karoserie, která maketově a bez kompromisů zachovává všechny detaily v měřítku 1:6. Od figurky řidiče a navigátora s helmami, hasících přístrojů, bezpečnostních sítí až po funkční rezervní kolo. Licencovaný vzhled karoserie doplňuje LED osvětlení, které zajistí že zábava bude pokračovat i po západu slunce. Tak se vydejte na vaši adrenalinovou jízdu!

Konstruktéři značky Losi přistupovali k Super Lasernutu se stejnou pozorností a pečlivostí, jakou věnují výrobci svým terénním vozidlům. Robustní kovové díly jsou použity všude tam, kde je potřeba maximální odolnost pro vysokorychlostní jízdy v drsném terénu a v neustále se měnících podmínkách.

Celokovová hnací soustava

Od poloos, diferenciálů až po pastorek je každá část hnacího ústrojí vyrobena z tepelně zpracované oceli, aby odolala hrubému zacházení v terénu. Odolnost modelu byla důkladně prověřena v náročných dlouhých závodech.

Hliníkové věže tlumičů

Lehké a pevné hliníkové věže tlumičů poskytují oporu tlumičům pro absorbování nerovností a udržení trakce pneumatik. Můžete využít předvrtané otvory pro změnu uchycení tlumičů a nalezení ideální polohy pro daný povrch a váš styl jízdy.

Olejové tlumiče

Tlumiče s odolným hliníkovým tělem a prachovkou na pístnici jsou naplněny olejem a obsahují matici pro snadné nastavení předpětí pružin. Vlastnosti tlumičů lze dále ladit pomocí různých pístů, pružin a olejů s různou viskozitou (vše k dispozici samostatně).

Hliníkový podvozek

Hliníkový podvozek o tloušťce 4 mm dává Super Lasernut extra pevnost nezbytnou k tomu, aby překonal rychlou jízdu a tvrdé doskoky.

Hliníkové těhlice

Namáhaným dílem jsou rovněž těhlice, přes které je přenášena zátěž na ramena a tlumiče. I proto jsou také vyrobeny z odolného a zároveň lehkého hliníku.

Ocelové spojovačky

Nastavitelné ocelové spojovačky se závitem pro koncovky s kulovými čepy, umožňují přesné nastavení odklonu kol a sbíhavosti, pro jízdní vlastnosti přesně odpovídající Vašemu stylu jízdy a povrchu.

Skutečná závodní geometrie

Pokud se chcete dozvědět více o dynamice zavěšení, Losi Super Lasernut vám dává perfektní příležitost. Budete moci přesně naladit různé prvky geometrie, světlou výšku, svornost diferenciálů apod.

3 olejové diferenciály

Přední, centrální a zadní diferenciál umožňují každé pneumatice využít točivý moment motoru k zajištění maximální trakce. Diferenciály můžete vyladit pomocí silikonových olejů TLR (k dispozici samostatně), abyste přizpůsobili Super Lasernut různým podmínkám.

Příčné stabilizátory

Přední a zadní torzní tyče jsou standardní součástí Super Lasernut. Udržují podvozek stabilní a v rovině s povrchem, když projíždíte zatáčkami.

Nastavení spojovaček

Spojovačky na nápravách lze rychle a snadno nastavit, což vám umožní vyladit způsob, jakým model najíždí a vyjíždí ze zatáček, jestli je přetáčivý či nedotáčivý.

Volitelné díly TLR

Jelikož Super Lasernut sdílí stejnou platformu jako závodní buggy a truggies TLR (Team Losi Racing) 8IGHT, můžete použít mnoho volitelných dílů TLR k upgradu pro závodní výkon na další úrovni.

Detailní maketové zpracovaní

Téměř všechny detaily jsou precizně zpracovány do měřítka 1:6, včetně licencovaného vzhledu závodního jezdce Codyho Waggonera.

Výklopná karoserie

Když je čas na údržbu nebo výměnu baterie, stačí demontovat zadní pneumatiku, uvolnit přední sponky, odklopit karoserii a máte rychlý a snadný přístup ke všem komponentům.

Funkční rezervní kolo

Přiložená náhradní pneumatika, která je zajištěna křídlovou maticí na kole, nejen dotváří vzhled RC modelu, ale je také plně funkční. Je připravena k použití, pokud během extrémní terénní jízdy potřebujete výměnu.

Licencovaná kola Raceline Ryno

Kola Raceline Ryno jsou průkopníkem v designu a odolnosti. Tyto kola používá Cody Wagoner na svém Lasernutu U4 v plné velikosti a Losi přenáší tyto vlastnosti v podobě oficiální licence.

Licencované pneumatiky BFGoodrich KR3

Nejenže jsou pneumatiky BFGoodrich KR3 licencované a realistické, ale také poskytují Super Lasernutu neúprosnou trakci v náročném terénu.

LED osvětlení

Dechberoucí osvětlení pro jízdu ve dne i v noci a lepší přehled o poloze modelu zajišťuje LED osvětlení, které tvoří bílá přední střešní rampa, jantarově žluté reflektory na sloupcích a vícebarevná zadní lišta.

Okenní sítě

Značka Losi je známá tím, že zvyšuje laťku pokud jde o maketové zpracování a dokázala to znovu s těmito autentickými okenními sítěmi. Jsou vytvořeny podle vzoru použitých na skutečném Lasernutu U4.

Klec karoserie

I po demontáži panelů karoserie model stále zachovává své závodní prvky v podobě plnohodnotné klece.

Figurky jezdců

Kokpit RC modelu auta Super Lasenut je doplněn figurkou řidiče a navigátora s helmami a dalšími detaily.

Maketové prvky

Do karoserie modelu bylo zakomponováno spoustu detailů jako například zrcátka, větrací průduchy, ventilátorové jednotky, hasící přístroje a další.

Nejnovější elektronika

Napájecí systém i RC souprava využívají výhod nejmodernější technologie Spektrum Smart - výkon, spolehlivost a bohaté funkce

Servo řízení Spektrum 38kg-cm @6V

Řízení zajišťuje servo S905 s obří silou (moment: 38 kg.cm při napětí 6V, rychlost: 0,2s/60° při 6V), je voděodolné* a prachotěsné. Odolné kovové převody poskytují dlouho výdrž a mechanickou odolnost. Rozměry serva jsou 60 x 55 x 29 mm

Výkonný motor

 • Motor Spektrum Firma 2050Kv 4074
 • Napájení až 6-ti články LiPo
 • Hliníkový plášť s černým eloxováním a vygravírovaným logem Spektrum
 • Čtyřpólové provedení pro hladký chod a vysoký moment
 • Hřídel o průměru 5 mm je uložena v kuličkových ložiscích
 • Motor je z výroby osazen 4 mm zlacenými konektory pro spolehlivé připojení
 • Drážka na konci hřídele motoru umožňuje bezpečnou montáž pastorku

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 150A V2 SMART 3S-6S

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 150A V2 SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. V reálném čase je k dispozici proud, teplota, celkové napětí baterie, napětí jednotlivých článků baterie, teplota baterie, zbývající kapacita a otáčky motoru.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

Upgradovaný firmware V2 zajišťuje razantnější výkon a jistý pocit z řízení.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Nastavitelný vysoce výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC5™, kompatibilní s konektory EC5™

Spektrum SR315 DSMR Sport

Přijímač SR315 DSMR Sport nové generace v mikro provedení má hmotnost pouhých 6g. Možnost výběru SmartSafe™ nebo "Gas" Failsafe, párování tlačítkem. Technologie DSMR zajišťuje plný dosah a rychlou odezvu přijímače.

 • Design krabičky s oblými rohy a nízkou hmotností
 • Díky párovacímu tlačítku nepotřebujete párovací konektor
 • SmartSafe™ Failsafe a "Gas Mode" k dispozici při párování
 • Bezpečný protokol modulace DSMR a vysoká rámcová rychlost 5.5ms
 • Kompatibilní se SMART telemetrií, (kompatibilní vysílač DMSR s aplikací SPEKTRUM dashboard)

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení

Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití Smart akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

Vlastnosti

 • Silné hliníkové šasi o tloušťce 4 mm
 • Nastavitelné hliníkové olejové tlumiče
 • Hliníkové těhlice a nastavitelné ocelové spojovačky
 • Nadstandardní servo řízení Spektrum S905
 • Skutečná závodní geometrie odpružení s možností nastavení
 • Přední, centrální a zadní uzavřený olejový diferenciál
 • Přední a zadní příčné torzní stabilizátory
 • Možnost upgradu s díly TLR
 • Výkonný střídavý motor 2050Kv

 • Regulátor Spektrum Smart 150A IC5
 • Vysílač Spektrum DX3 2,4GHz, přijímač SR315
 • Maketový licencovaný vzhled
 • Výklopná karoserie pro snadný přístup k baterii
 • Oficiálně licencovaná kola Raceline Ryno
 • Oficiálně licencované pneumatiky BFGoodrich KR3
 • Plně funkční náhradní pneumatika
 • Bohaté LED osvětlení


Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je potřeba pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory

Model provozujte na dva identické akumulátory 3S LiPo (11.1 V).

 • LiPo akumulátory Spektrum 11.1 V 5000 mAh 50C s technologií Smart, nebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh 50C s technologií Smart G2.
 • LiPo akumulátory Spektrum 11.1 V 5000 mAh 100C s technologií Smart, nebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh 100C s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. 

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • Síťový nabíječ Spektrum S250 G2 se dvěma výstupy 2x 50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 G2 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1200 G2 s jedním výstupem 1x 200W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 G2 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 G2 se dvěma výstupy 2x 200 W.

Univerzální vysílač s displejem

Pro provoz modelu doporučujeme jako tuning univerzální vysílač Spektrum DX5C nebo DX5 Rugged, který má oproti obsaženému setovému vysílači následující výhody:

 • Displej pro zobrazení údajů a pohodlné nastavení
 • Zobrazení kompletní telemetrie SMART, kterou model poskytuje (dle typu modelu)
 • Precizní mechanika ovládání, výborná ergonomie
 • Možnost nastavení pokročilých funkcí, včetně exponenciálů
 • Spárování více modelů s jedním vysílačem, paměť individuálních nastavení

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypBuggy
ŠasíHliník 4 mm
Měřítko1:6
Délka762 mm
Šířka432 mm
Rozvor508 mm
Prostor pro baterie140 x 47 mm
MotorStřídavý
Náhon4WD
Přední kolaRaceline Ryno, pneu BFGoodrich KR3
Zadní kolaRaceline Ryno, tires BFGoodrich KR3
Doba jízdy20 - 30 min. na 2x LiPo akumulátor 11.1 V 5000 mAh
RychlostAž 80 km/h
Olej tlumičů1000 cSt
Spektrum servo S905 38kg/cm 0.2s/60° WP 15T
PoužitíAuta
ŘízeníDigitální
Napájecí napětí6-8,4V
RozměryMaxi 59,5 x 55,2 x 39 mm
Hmotnost170 g
Moment38 kg/cm @ 6 V
Rychlost0.2 s/60° @ 6.0 V, 0.18 s/60° @ 7.2 V
PřevodyKovové
Ložiska0
Typ motoruDC
KonektorUniverzální JR
Tisícihran15T
Kabel30 cm
Spektrum motor střídavý Firma 4074 2050ot/V
PoužitíAuta
TypStřídavý
Počet závitů4
Otáčky2050Kv
Maximální napájecí napětí12.6–25.2V
Maximální proud62 A
Výkon3000W(3S) - 5050W (6S)
Maximální provozní teplota71°C
Rozměry40x70 mm
Hřídel5 mm
Hmotnost396 g
KonektoryKolíky 4 mm
Spektrum regulátor střídavý Smart Firma 150A V2 3-6S Dual IC5
TypStřídavý
PoužitíAuta
Napájení3 - 6 S LiPol
Proud150 A
BEC6 V / 5 A (lineární)
Délka58 mm
Šířka59,5 mm
Výška38,5 mm
Hmotnost238 g
VoděodolnýAno
Castle Live LinkNe
Kabel vstup10AWG Dual IC5, EC5 kompatibilní
Maximální špičkový proud950 A
Výstupní konektory6,5mm dutinka 3ks
Spektrum přijímač SR315 DSMR/SLT 3CH
PoužitíRC auta
Pásmo2,4 GHz
ModulaceDSM2, DSMR, SLT
Počet kanálů3
Napájecí napětí3,5 - 9,6 V
Délka32,7 mm
Šířka21,4 mm
Výška13,6 mm
Hmotnost6 g
DosahPlný
TelemetrieAno (novější typy)
Spektrum DX3 Smart DSMR, SR315
PoužitíRC modely aut, lodí
ProvedeníVolantová
Pásmo2,4 GHz
ModulaceDSMR
Počet kanálů3 kanály
Napájení4 AA baterie
Počet modelů v paměti1 model
Rámcová rychlost11 ms
Rozlišení2048 bodů
TelemetrieAno


Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com