Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

RC auto Axial SCX24 Jeep JT Gladiator V2 1:24 4WD RTR- Černá

 • RC auto Axial SCX24 Jeep JT Gladiator V2 1:24 4WD RTR- Černá

RC auto Axial SCX24 Jeep JT Gladiator V2 1:24 4WD RTR- Černá

Výrobce:AXIAL
Kód výrobku:AXI00005V2T5
 • 4 089,00Kč
 • Cena bez DPH: 3 379,34Kč

AXI00005V2T5

Obsah balení

V balení je hotový sestavený RC model auta Axial SCX24 Jeep JT Gladiator V2, s nainstalovanými díly: motor stejnosměrný 88T s pastorkem, Spektrum přijímač SLT, regulátor stejnosměrný 10A, Axial servo AS-1 micro: SCX24. 7.4V 350mAh 2S LiPo PH2.0, Spektrum nabíječ LiPo 2S PH2.54 JST-XH 3-pin USB-C 500mAh, vysílač Spektrum SLT2 2.4GHz a 4x AA baterie do vysílače, návod CZ

Charakteristika

RC model auta v měřítku 1:24 Axial SCX24 s karosérií Jeep JT Gladiator V2 a LED osvětlením v předním nárazníku. Vše potřebné je v balení. Kromě osvědčených terénních vlastní šasi SCX24 je model vybaven novou řídící jednotkou a RC soupravou Spektrum. Vylepšení doplňují olejem naplněné tlumiče, které hladce pohlcují nerovnosti a model zůstává stabilní i v terénu. Doba provozu modelu je až 40 min.

Jeep Gladiator SCX24 zvládne téměř každý terén a vypadá při tom skvěle. Je kompletně sestavený, plně vybavený a je perfektní volbou pro začátečníky i pro zkušené nadšence expedičních RC crawlerů. S RC modelem auta Axial SCX24 Jeep JT Gladiator můžete jezdit doma, na zahradě a vytvořit si i vlastní trať z menších kamenů, terénních překážek či větví. Jednoduše nabijte baterii pomocí USB nabíječe, vložte ji do auta a můžete vyjet.


Realistická karosérie populárního Jeep JT Gladiator, velká terénní kola s nadstandardní světlou výškou a zadní expediční nosič s příslušenstvím evokují vzhled světově proslulého auta. Základem je silný pohon, ten sestává z motoru 180, s více-řadou převodovkou, která dodá potřebnou sílu ke kolům. Od převodovky se přenáší kroutící moment na drážkované hřídele a k přímým pevným nápravám šnekovou převodovkou. Proto není potřeba brzda a kroutící moment nezná hranic.

Podvozek SCX24™ zvládne každou výzvu díky trvalému pohonu všech čtyř kol, 3-bodovému přednímu a 4-bodovému zadnímu zavěšení, které se vždy přizpůsobí terénu. Realistický ocelový rám je dostatečně tuhý proti kroucení, šnekové převody na nápravách zvyšují světlou výšku. O 22 mm delší rozvor zvyšuje stabilitu, zatímco robustní přední a zadní nápravy, přední čepy a ocelové poloosy vám umožní s jistotou slézat překážky.

axial/AXI00005V2_1.jpg

Ocelové podélníky C-rámu

Stejně jako platforma většího podvozku SCX10™ II v měřítku 1:10, má i podvozek SCX24™ robustní ocelové rámové podélníky s profilem C, které zajistí vysokou tuhost a pevnost podvozku a udržují podvozek dostatečně tuhý i při velkém překroucení náprav.

axial/AXI00005V2_2.jpg

Přední a zadní tuhé nápravy

Přední a zadní náprava se skládá z dvoudílné lisované kompozitní pevné skříně nápravy. Pro optimální manipulaci je zavěšení SCX24™ vybaveno tří-bodovým předním a čtyř-bodovým zadním zavěšením.

axial/AXI00005V2_3.jpg

4-bodové zadní zavěšení

Geometrie zavěšení zadní pevné nápravy využívá 4-prvkovou konstrukci, která je optimalizována pro snížení natáčení nápravy a kroucení od točivého momentu náhonu kol.

axial/AXI00005V2_4.jpg

Tlumiče plněné olejem

Kvalitu jízdy výrazně ovlivňují tlumiče, proto má model olejové tlumiče, které umožňují plynulou jízdu po nerovném terénu. Předpětí pružin je možné upravit tak, abyste doladili míru odpružení podle charakteru terénu.

axial/AXI00005V2_5.jpg

Šnekový převod

Přední a zadní diferenciály jsou opatřeny šnekovým převodem, aby byl zajištěn přenos maximálního výkonu na nápravy a zároveň byla zajištěna stálá brzda při zastavení auta. Malé rozměry rozvodovky umožnily vytvořit větší světlou výšku.

axial/AXI00005V2_6.jpg

Pevné ocelové hřídele

Vysoký kroutící moment šnekového převodu vyžaduje použití ocelových hnacích hřídelí. Pouze ty dokáží přenášet sílu na kola i v těžkých stoupáních.

axial/AXI00005V2_7.jpg

Drážkované hnací hřídele

Přední a zadní hnací hřídele mezi převodovkou a přední a zadní nápravou, jsou drážkované, umožňují velký axiální posun a maximální přenos točivého výkonu.

axial/AXI00005V2_8.jpg

Osazeno kuličkovými ložisky

Model je plně osazen kuličkovými ložisky a to jak v převodovce, tak v nápravách a náhonech. Můžete jezdit bez obav, že by se vám někde opotřebilo kluzné ložisko.

axial/AXI00005V2_9.jpg

Silné servo řízení Axial AS-1

Klíčovým komponentem u expedičních RC modelů aut je dostatečně silné servo řízení s robustním mechanismem. Přímo nad přední nápravou je uloženo servo řízení Axial AS-1 se servosaverem, který umožňuje přesné řízení, a zároveň poskytuje ochranu převodů a elektroniky serva v případě překážky v řízení nebo nárazu na přední kolo.

axial/AXI00005V2_10.jpg

Motor Dynamite

Motor Tazer 180 88T na podvozku SCX24, je speciálně navržen pro RC modely aut 1:24, kde spolu s optimálně nastavenou převodovkou poskytuje nápravám potřebný kroutící moment pro strmá stoupání.

axial/AXI00005V2_11.jpg

Vysílač Spektrum SLT2 2,4 GHz

Dvou-kanálový vysílač Spektrum SLT2 nabízí řadu užitečných funkcí, jako je nastavení dráhy plynu a řízení a omezení plynu. Je ergonomicky navržen pro dlouhou jízdu bez únavy a má pěnový volant pro přesné ovládání. Balení RTR je tak kompletní, včetně AA baterií vysílače.

axial/AXI00005V2_12.jpg

Řídící jednotka Spektrum

Model je nově vybaven Spektrum řídící jednotkou 2v1 s integrovaným přijímačem SLT a stejnosměrným regulátorem 10A. Jednotka má možnost zapojení externího regulátoru a využití jednotky jen jako přijímače.

Vlastnosti

 • RC auto Axial SCX24 je kompletně sestaveno a připraveno k použití, vše potřebné je obsahem balení
 • Licencovaná karoserie s detailními prvky
 • LED osvětlení v předním nárazníku
 • Licencovaná kola KMC Machete
 • Licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T
 • Nainstalovaná řídící jednotka, motor a servo AS-1
 • 3-bodové přední a 4-bodové zadní zavěšení
 • Kovové boční rámy šasí
 • Šnekový převod náprav
 • Odklápěcí karosérie
 • Komplet osazeno kuličkovými ložisky
 • Vysílač Spektrum SLT2 2.4GHz se 4x AA bateriemi
 • 2S LiPol baterie 350 mAh
 • Nový USB nabíječ LiPol
 • Volitelné příslušenství: Přívěs pro auta 1:24 SCX24

Doporučujeme koupit

Vše potřebné k provozu naleznete v balení.Doporučené akumulátory

Doporučené univerzální nabíječe pro rychlejší nabíjení

 • USB-C nabíječ Spektrum S100 s jedním výstupem 100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S155 s jedním výstupem 55W.

Pro připojení akumulátoru k nabíječi je nutný nabíjecí kabel s redukcí IC3 baterie - JST-PH.

Nabíječ do autozásuvky

Pro nabíjení akumulátoru lze použít Hobbyzone nabíječ 12VDC 2xLiPol 300mA. Nabíječ je určen pro připojení a napájení z autozástrčky 12V DC. Pro napájení ze sítě 230V doporučujeme Traxxas síťový zdroj 13.8V 3.5A s autozásuvkou.

Přívěsný vozík

Připojte k modelu dvounápravový přívěsný vozík, který obsahuje LED osvětlení a nájezdové rampy, jež jsou vždy připraveny a uložené pod podvozkem. Tažné zařízení je obsahem balení vozíku.

Upgrade na střídavý pohon

Model lze upgradovat na střídavý pohon pomocí senzorového motoru a regulátoru. Toto Combo bylo speciálně vyvinuto pro platformu SCX24 a AX24. Střídavý senzorový pohon nabízí vysoký výkon, dlouhou životnost a přesné řízení otáček odpovídající poloze plynu. Upgrade na střídavý pohon u tohoto modelu nevyžaduje výměnu RC soupravy, neboť instalovanou řídící jednotku v modelu lze využívat jen jako přijímač.

Doporučené komponenty:

 • Spektrum motor střídavý Firma, regulátor 8A: SCX24

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby a sadu nářadí. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta. Na modelu jsou dále použity šrouby v palcových jednotkách, proto doporučujeme šroubovák imbus 1/20".

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Parametry

TypCrawler, expediční
ŠasíKovové
Měřítko1:24
Délka250 mm
Šířka122 mm
Výška107 mm
Rozvor155 mm
Světlá výška podvozku27 mm
Hmotnost269 g
MotorStejnosměrný 180 DYNAMITE® 88T
Náhon4WD
Přední kola1", pneu Nitto Trail Grappler M/T
Zadní kola1", pneu Nitto Trail Grappler M/T
Doba jízdy30 až 40 minut s dodaným akumulátorem
RychlostAž 3 km/h
Olej tlumičů0
Olej diferenciálů0

Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com