Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

Losi 8ight-XTE Electric Truggy 1:8 4WD RTR

 • Losi 8ight-XTE Electric Truggy 1:8 4WD RTR

Losi 8ight-XTE Electric Truggy 1:8 4WD RTR

Výrobce:Losi - TLR
Kód výrobku:LOS04020
 • 18 809,00Kč
 • Cena bez DPH: 15 544,63Kč

LOS04020

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený RC model závodní Truggy Losi 8ight-XTE Electric 1:8 4WD RTR s nainstalovanými komponenty: střídavý senzorový motor Spektrum 2250Kv, regulátor Spektrum Firma 130A V2, přijímač Spektrum SR315, digitální servo řízení Spektrum S665. V balení je Vysílač Spektrum DX3, 4x AA baterie do vysílače, čirá nenabarvená karoserie. Sada příslušenství, jako drobné nářadí, arch samolepek. Návod CZ  

Charakteristika

Závodní RC model auta Losi 8ight-XTE Electric Truggy 1:8 4WD RTR je založen na platformě ROAR National Champion TLR 8IGHT-XT, proto jej můžete použít přímo k závodům truggy 1:8. Se senzorovým střídavým motorem Spektrum 2250Kv a střídavým regulátorem Spektrum Firma 130A má super agresivní výkon, nutný pro vítězství! Kovové tuningové součásti zajistí vysokou odolnost a životnost v náročném prostředí závodů. K řízení máte k dispozici vysílač Spektrum DX3 2.4GHz, přijímač Spektrum SR315 a digitální silné voděodolné* servo řízení Spektrum S665.

Nejnapínavější a nejnáročnější formou soutěže RC aut je závodění terénních truggy v měřítku 1:8. Tratě jsou dlouhé, plné zatáček a skoků, které otestují schopnosti řidičů. Truggy musí být adaptabilní na měnící se podmínky na trati a styl jízdy. 8IGHT-XTE obsahuje ideální kombinaci závodních vlastností jako je správný set tlumičů, nejlepší směs pneumatik, běhounu a diferenciálů, které jsou vyladěny tak, aby poskytovaly maximální výkon. Senzorový střídavý napájecí systém modelu, závodní šasi a elektronika, celokovová hnací soustava, silné digitální servo řízení Spektrum S665 a další standardní funkce jsou navrženy k tomu, abyste obstáli v náročné konkurenci. Vylepšením je široký rozchod pro stabilitu a masivní pneumatiky 5.5" Blockade s disky Velocity léty prověřenými na závodních tratích.

Než se zúčastníte s 8IGHT-XTE závodů, stačí nalakovat karoserii vaší charakteristickou barvou a nabít doporučený 4S LiPol akumulátor 50C+ podle vašeho vlastního výběru (není obsahem balení). Vzhledem k tomu, že špičkové volitelné díly TLR jsou přímo kompatibilní, můžete svůj stroj Losi 8IGHT-XTE snadno upgradovat na absolutně nezdolnou truggy podle toho, jak vaše dovednosti dále porostou. Pokud jste technicky zaměřený soutěživý typ, může být pro vás Losi 8IGHT-XTE 4WD 1:8 Racing Truggy tou správnou volbou.

Pokud toužíte po vítězství, poznejte jak to všechno funguje. Získejte zkušenosti na trati i v zázemí, naučte se pracovat s autem a učte se od ostatních v týmu. Losi 8IGHT-XE je připraven uvést vás do světa závodů a závodníků a předat vám základní zkušenosti. Kompletně sestavené auto 1:8 s RC soupravou vyžaduje doplnit si pouze 4S LiPol baterii a kompatibilní nabíječ. Karosérii opatřete svojí charakteristickou barvou pro odlišení se od ostatních aut.

Přesný a výkonný pohon

Díky senzorovému střídavému pohonu jsou otáčky a poloha rotoru v motoru neustále snímány a regulátor je vyhodnocuje pro naprosto přesné řízení plynu v širokém spektru otáček a maximální využití výkonu. Díky senzoru motoru je také zcela eliminován trhavý rozjezd při nízkých otáčkách, což je typické pro střídavé motory.

Střídavý motor Spektrum 2250Kv

S použitím 4S LiPo baterie vyprodukuje instalovaný střídavý motor Spektrum 2250Kv více než dostatek výkonu, aby rozpumpoval adrenalin každého závodníka.

Vysílač Spektrum DX3

Vysílač poskytuje všechny důležité nastavení pro provoz modelu, jako je trim plynu a řízení, nastavení reverzu apod. Funkce omezení plynu navíc umožňuje začínajícím závodníkům omezit maximální rychlost buginy na 50 % nebo 75 %. Dále je dostupná praktická LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu

Závodní model

Model Losi 8IGHT-XTE 4WD je založen na platformě, kterou používají profesionální závodníci na národním šampionátu ROAR TLR 8IGHT-XT. Až budete připraveni, můžete model upgradovat a použít tuningové díly TLR pro zvýšení odolnosti a výkonu.

Závodní podvozek a elektronika

Nebudete muset upravovat šasi ani vyměňovat jeho elektroniku, abyste mohli začít závodit. Model je plně připraven, stačí nabít 4S LiPo baterie (baterie se prodává samostatně)!

Čirá karoserie

K modelu je dodávána čirá karoserie, kterou si můžete nabarvit podle vlastní fantazie, či vašich charakteristických preferencí. Nikdo jiný na trati nebude mít závodní truggy, která vypadá jako ta vaše!

Servo řízení Spektrum S665

Instalované voděodolné* servo řízení Spektrum S665 snadno zvládne požadavky závodů díky celokovovým převodům, vysokému momentu 20 kg.cm@7,4 V a rychlosti 0.1 s/60°. Tisícihran je 25T (zubů).

Přijímač Spektrum SR315

Přijímač SR315 DSMR Sport nové generace v mikro provedení má hmotnost pouhých 6g. Možnost výběru SmartSafe™ nebo "Gas" Failsafe, párování tlačítkem. Technologie DSMR zajišťuje plný dosah a rychlou odezvu přijímače. Bezpečný protokol modulace DSMR a vysoká rámcová rychlost 5.5ms. Kompatibilní se SMART telemetrií.

Hliníkový podvozek

4 mm silná hliníková deska podvozku dává Losi 8IGHT-XTE pevný a stabilní základ spolu s odolností potřebnou pro dlouhé soutěžní dny.

Kovové hnací ústrojí

Jednotlivé komponenty pohonného ústrojí jako jsou poloosy, převody diferenciálů a středové hřídele, jsou vyrobeny z vysoce odolné kalené oceli pro dlouho trvající výkon bez kompromisů.

Uzavřené olejové diferenciály

Přední, centrální a zadní diferenciál umožňují každému kolu poskytovat maximální závodní trakci. Diferenciály můžete vyladit pomocí olejů s různou viskozitou abyste přizpůsobili Losi 8IGHT-XE různým tratím a podmínkám.

Snadný servis

Konstrukce Losi 8IGHT-XTE 4WD vám umožňuje rychle vyjmout diferenciály a další komponenty pro snadnou údržbu a ladění na trati.

Hliníkové věže tlumičů

Lehké a pevné hliníkové věže tlumičů mají předvrtaných více montážních otvorů pro snadnou změnu nastavení uložení tlumiče.

Hliníkové olejové tlumiče

Hliníkové tlumiče jsou naplněny olejem pro výborné jízdní vlastnosti. Stejně jako diferenciály i tlumiče lze ladit pomocí různých olejů, či pružin. Pro snadné nastavení předpětí pružin je na těle tlumiče nastavovací matice.

Příčné stabilizátory

Přední a zadní příčné stabilizátory jsou standardní součástí Losi 8IGHT-XTE, aby udržely váš podvozek v rovině s tratí, když projíždíte zatáčkami.

Nastavitelné přítlačné křídlo

Držák křídla lze upravit podle potřeby, aby se optimalizoval přítlak a zlepšila se přilnavost na jakékoli trati.

Nastavitelné ocelové spojovačky

Nastavitelné ocelové spojovačky umožňují vyladit odklon a sbíhavost kol pro změnu jízdních vlastností Losi 8IGHT-XE.

Díly Pro-line racing OE

Karoserie Axis 8IGHT-XTE, pneumatiky Blockade a disky Velocity s designem Original Equipment (OE-Spec) od Pro-Line jsou špičkové díly, které se používají k soutěžím po celém světě.

Vlastnosti Losi 8IGHT-XE 4WD 1:8

 • Založeno na platformě ROAR National Championship TLR 8IGHT-X
 • Výkonný, rychlý a přesný senzorový pohon
 • Plně závodní šasi a elektronika
 • Závodní, vybavené auto za dostupnou cenu
 • Agresivní závodní výkony
 • Vysílač Spektrum DX3 2,4 GHz Smart DSMR
 • Voděodolné* digitální servo řízení Spektrum S665
 • Přijímač Spektrum SR315
 • Kola, pneumatiky a karoserie Pro-line Racing OE-Spec
 • Čirá karoserie připravena pro vaši typickou barvu
 • Hliníkový 4mm podvozek
 • Odolná celokovová hnací soustava
 • Olejem plněné, utěsněné diferenciály
 • Hliníkové tlumiče plněné olejem
 • Hliníkové věže tlumičů
 • Přední a zadní příčný stabilizátor
 • Nastavitelné ocelové spojovačky
 • Nastavitelný držák pro zadní přítlačné křídlo

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je nutné doplnit pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory

Model provozujte na akumulátor 4S LiPo (14.8V).

 • LiPo akumulátor Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální dobu jízdy LiPo akumulátor Spektrum G2 14.8 V 6800 mAh s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodávané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 se jedním výstupem 1x 400 W.

Univerzální vysílač s displejem

Pro provoz modelu doporučujeme jako tuning univerzální vysílač Spektrum DX5C nebo DX5 Rugged, který má oproti obsaženému setovému vysílači následující výhody:

 • Displej pro zobrazení údajů a pohodlné nastavení
 • Zobrazení kompletní telemetrie SMART, kterou model poskytuje (dle typu modelu)
 • Precizní mechanika ovládání, výborná ergonomie
 • Možnost nastavení pokročilých funkcí, včetně exponenciálů
 • Spárování více modelů s jedním vysílačem, paměť individuálních nastavení

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Parametry

TypTruggy
ŠasíHliníkové 4mm
Měřítko1:8
Délka540 mm
Šířka423 mm
Rozvor376 mm
MotorSpektrum 2250 Kv
Náhon4WD
Přední kolaPro-line Velocity, pneu 5.5" Blockade
Zadní kolaPro-line Velocity, pneu 5.5" Blockade
Rychlost64+ km/hKompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com