Usnadněte si hledání zadáním kódu vašeho náhradního dílu do políčka Vyhledat.

RC_2024

E-flite UMX P-51D Mustang “Detroit Miss” AS3X Safe Select BNF Basic

 • E-flite UMX P-51D Mustang “Detroit Miss” AS3X Safe Select BNF Basic

E-flite UMX P-51D Mustang “Detroit Miss” AS3X Safe Select BNF Basic

Výrobce:E-flite
Kód výrobku:EFLU7350
 • 4 279,00Kč
 • Cena bez DPH: 3 536,36Kč

EFLU7350

Obsah balení

V balení je hotový sestavený a nabarvený model E-flite® UMX™ P-51D Mustang s komponenty: Spektrum řídící jednotka UMX P-51, Spektrum serva lineární 2.3g s dlouhým chodem a ofsetem, Spektrum motor střídavý BL200 2150ot/V. Návod.

Pro uvedení do provozu potřebujete minimálně 5-kanálový vysílač Spektrum a pohonný akumulátor 2S 7.4V nebo 3S 11.1V 280–300mAh s konektorem JST (červený) a vhodný nabíječ.

Charakteristika

RC model mikro letadla na dálkové ovládání, známý P-51D Mustang v markingu “Detroit Miss” o rozpětí 493mm. Verze BNF s elektronikou AS3X a Safe Select. Střídavý motor na 2S - 3S Lipol baterii. Hotový smontovaný a nabarvený model je připraven ke spárování s vaším vysílačem Spektrum. Výkonný střídavý motor a nízká hmotnost je zárukou mimořádných letových schopností.

Z historie předlohy

P-51D Mustang je jedním z nejikoničtějších stíhacích letounů 2. světové války! Měl jako první stíhací letoun jedinečné křídlo s laminárním profilem, díky kterému dosahoval vyšších výkonů, ve srovnání s ostatními stíhacími letouny své doby. Díky tomu i dnes řada Mustangů různých verzí stále létá na leteckých dnech a leteckých závodech po celém světě.

7. října 1944 se americký pilot Urban L. Drew – také známý jako „Ben“ Drew – stal jedním z pouhých tří pilotů USAAF, kteří se během bojové mise nad německým územím setkali s tehdy novou proudovou stíhačkou Messerschmitt Me-262. Byl jediným spojeneckým pilotem, který sestřelil dva proudové letouny se svým Mustangem P-51D s názvem „Detroit Miss“. E-flite® UMX™ P-51D Mustang je replikou tohoto historického letounu, doplněná řadou maketových detailů, skvělými letovými vlastnostmi, a vynikajícími výkony.

Model P-51D Mustang “Detroit Miss” je vybaven odborně vyladěnou elektronickou 3-osou stabilizací AS3X a volitelnou technologií SAFE Select, pohon je kompatibilní s 2S a 3S LiPol bateriemi a poskytuje kompatibilním vysílačům Spektrum pomocí telemetrie napětí baterie v reálném čase. Díky své ultra-mikro velikosti, lze s UMX P-51 létat i menších prostorech, včetně luk, parků a hřišt! Pevný podvozek s řiditelným zadním kolem usnadňuje pojíždění, vzlétání a přistávání na hladkých površích, nebo můžete podvozek odejmout a užívat si větší rychlost a vertikální výkon se snadným startem z ruky a přistáním na trávě. Model má řízeny všechny základní prvky - motor, křidélka, výškovku a směrovku.

Elektronická stabilizace

RC model letadla E-flite UMX P-51D je vybavena exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. Funkce AS3X pracuje v pozadí, aby eliminovala účinky větru a turbulencí. Volitelně lze aktivovat funkci SAFE Select, která omezuje náklon modelu v letu a při navrácení křížových ovladačů do neutrálu se model automaticky uveden do horizontálního letu. Funkci SAFE Select lze přiřadit k přepínači a aktivovat ji, jen když budete chtít. Pokud nechcete SAFE Select využívat vůbec, jednoduše jej deaktivujte dle návodu a aktivní bude pouze 3-osá stabilizace AS3X.

Vlastnosti

 • Výkonnější 2S a 3S kompatibilní motor se 4-listou vrtulí
 • Kompatibilní se setovým vysílačem Spektrum DXS
 • Telemetrie napětí baterie v reálném čase s kompatibilními vysílači Spektrum
 • Přijímač Spektrum se špičkovou technologií 2,4 GHz DSMX
 • Bezkonkurenční stabilita a pocit uzamčení s exkluzivní technologií AS3X
 • Volitelný pevný podvozek s řiditelným ostruhovým kolečkem
 • Létání je snazší s volitelnou ochranou letové obálky SAFE Select
 • Dokončen s jedinečným a historickým zbarvením Detroit Miss
 • Kompletně sestaven a připraven k letu ihned po vybalení
 • Volitelný pevný podvozek lze snadno odejmout a startovat z ruky
 • 4-kanálové ovládání pro plně akrobatické schopnosti

Exkluzivní technologie

UMX P-51D Mustang je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje v zákulisí, aby vyhladil účinky větru a turbulencí a dodal pocit uzamčení, díky kterému budete vypadat, jako byste létali v mnohem větším letadle. Volitelné použití SAFE Select nabízí limity sklonu a náklonu a automatickou samonivelaci, kterou lze zapnout a vypnout přepnutím spínače! A pokud nechcete aktivovat funkce SAFE Select, spárujte přijímač běžným způsobem a aktivní bude pouze 3-osá stabilizace AS3X.

Možnost telemetrie

UMX P-51D Mustang je vybaven řídící jednotkou Spektrum 2-v-1, ta obsahuje regulátor a přijímač Spektrum, který poskytuje telemetrii napětí letové baterie v reálném čase do kompatibilních vysílačů vybavených Spektrum AirWare (včetně DX6e a 8e, DX6 G2/G3 a 8 G2, DX9, NX6 až 20, iX12 až 20 a další) při letu.

Plně sestavený

Model je dodáván kompletně sestavený a připravený k letu během několika minut! Je vybaven špičkovou technologií Spektrum 2,4GHz. Pro ovládání stačí minimálně 5-ti kanálový vysílač Spektrum DSMX/DSM2. Doplníte si ještě vlastní LiPol baterii a můžete jít létat.

Vysoký výkon

UMX P-51D je jeden z nejrychlejších modelů UMX a s baterií 3S LiPol 300mAh má takřka neomezený vertikální výkon. Pro běžné létaní můžete použít baterii 2S LiPol. Nainstalován je střídavý motor typu outrunner BL200 2150ot/V.

Možnosti využití podvozku

Pevný podvozek s řiditelným ostruhovým kolečkem můžete použít k pojíždění, ke vzletu a přistání na hladkém povrchu. Nebo můžete podvozek demontovat pro start z ruky a přistávat na trávu. Model bez podvozku bude ještě rychlejší a obratnější.

Odolná konstrukce

Konstrukce draku modelu letadla z EPS je lehká a odolná. Pro případ nehody jsou k dispozici náhradní díly, drobné kolize lze opravit lepidlem na pěnové hmoty. Pro vyšší věrnost s předlohou, je na povrchu modelu ztvárněn panely a nápisy.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je nutné doplnit:

 • Min. 5-ti kanálový vysílač DMSX/DSM2
 • Akumulátor 2S nebo 3S LiPo 280–300mAh s konektorem JST
 • Kompatibilní nabíječ

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .

Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 2 nebo 3 články (7,4 / 11,1 V) a konektorem JST.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 s jedním výstupem 2x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Parametry

Druh stavebniceBNF
KonstrukceEPS
Náročnost pilotážePokročílí
TypUMX WW2
Rozpětí493 mm
Délka439 mm
Letová hmotnost112 g (3S 300mAh) 105g (2S 300mAh)
Elektro pohonStřídavý 2150Kv, 12P


Kompletní nabídku ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com