RC_2021

RC auto Traxxas Drag Slash 1:10 TQi RTR- modrý

 • RC auto Traxxas Drag Slash 1:10 TQi RTR- modrý

RC auto Traxxas Drag Slash 1:10 TQi RTR- modrý

Výrobce:Traxxas
Kód výrobku:TRA94076-4-BLUE
 • 15 009Kč
 • Cena bez DPH: 12 404Kč

TRA94076-4-BLUE

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený RC model auta Traxxas Drag Slash s hotovou, nabarvenou karoserií Chevy C10 a nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon 550, regulátor VXL-3S, servo 2075 high-torque, 5 kanálový přijímač TQi TSM. Vysílač TQi 2 kanálový. Sada nářadí (imbus: 2.5, 2.0, 1.5 mm, klíč na táhla, klíč křížový, klíč antény), volitelný pastorek, náhradní sponky s podložkami, podložky pod pružiny, písty, vymezovač baterie. Návod CZ 

Charakteristika

RC model auta Traxxas Drag Slash je přímo stvořený pro rychlou jízdu na rovinkách. Model je replikou závodních dragsterů s krásně zpracovanou karoserií Chevy C10 v metalické barvě. Zachovány jsou všechny detaily, jako například obří zadní kola bez dezénu (slick), zadní Wheelie lišta s kolečky, nebo zvýšená zadní korba s přítlačným křídlem. Klasický agresivní vzhled je podtržen s níženou přídí

Každý závod Dragsterů vyhrajete díky hromnému výkonu střídavého motoru, speciální Trans brzdu (funkci rychlého startu) a stabilizaci TSM, která udrží model v požadovaném směru i ve vysoké rychlosti. Zcela nové šasi s nízkým těžištěm bylo navrženo pro maximální akceleraci a stabilitu při jízdě. Přepracována byla celá převodovka Magnum 272, která nově obsahuje kovové převody a hliníkové lože. Nový diferenciál je navržen pro snadnou demontáž a výměnu oleje. Změnou viskozity oleje, můžete přesně naladit distribuci výkonu.

Model obsahuje špičkou elektroniku Traxxas: Spolehlivý výkonný střídavý pohon. Přijímač se stabilizací a možností doplnění telemetrie. Vysílač s precizním, citlivou mechanikou řízení a dávkování plynu. Možnost vybavení vysílače volitelným Bluetooth modulem pro spojení s grafickou aplikací Traxxas Link v telefonu.

Nové šasi

Nová šasi Drag Slash má přepracované uložení komponentů, pro snížení těžiště a rovnoměrné vyvážení. To zajistí stabilní a kontrolovanou jízdu i při prudké akceleraci. Modulární konstrukce umožňuje snadnou demontáž šasi na jednotlivé části, pro jednoduší údržbu modelu.

Převodovka Magnum 272R

Náhon 2WD je realizován přes novou převodovku upravenou pro vysoký výkon. Převodka obsahuje hliníkové lože s pevně vymezenou mezi-zubovou, kovové převody a diferenciál pro distribuci výkonu na zadní kola. Všechny hřídele převodovky jsou uloženy v kvalitních zapouzdřených ložiscích. Integrovaná, nastavitelná třecí spojka umožní drobné proklouznutí při akceleraci, čímž pohltí prvotní ráz motoru a tím chrání ostatní komponenty.

Kola a pneumatiky Dragster

Na modelu auta jsou použity repliky klasický kol a pneumatiky používaných pro závody dragsterů. Obří zadní kola s pneumatikami Mickey Thompson typu slick, mají speciálně vyvinutou směs pneumatik pro maximální trakci a dlouhou životnost.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Režim Drag Race

Stisknutím tlačítka na přijímači aktivujete exkluzivní režim Drag Race. V tomto režimu je stabilizace TSM při akceleraci vypnutá, aby jste mohli zdokonalit Vaše závodní schopnosti. Jakmile překročíte cílovou čáru a začnete brzdi, stabilizace se aktivuje zlepšila účinnost brzdění a zabránila vybočení.

Trans Brzda (funkce rychlého startu)

Trans Brzda umožňuje bezkonkurenční přesnost startu a bleskovou akceleraci. Zmáčkněte a držete červené kolébkové tlačítko na vysílači, přidejte plný plyn a uvolněním tlačítka Trans brtdy auto naplno akceleruje.

Zadní lišta Wheelie

Lišta Wheelie umožňuje Rc modelu jízdu s plnou akcelerací po zadních kolech, aniž by se auto převrátilo. Zažijte divokou jízdu a a nalaďte si Wheelie podle vašich představ díky, pěti možnostem nastavení výšky od povrchu.

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče Drag-Tuned Ultra Shocks jsou optimalizovány pro tento model. Obsahují tužší pružiny, hustší olej a gumové dorazy. Exkluzivní X-kroužky použité na pístnicí snižují tření a minimalizují únik oleje.

Nastavitelné sloupky karoserie

Pomocí nastavitelných předních sloupků můžete předek karoserie snížit, či zvýšit, podle povrchu (hladký / hrbolatý). pro změnu výšky karoserie v zadní části, jsou k dispozici i nastavitelné zadní sloupky, jako tuningový díl (není obsahem balení).

Utěsněný diferenciál s kovovými převody

Perfektní rozdělní výkonu mezi zadní kola zajišťuje uzavřený diferenciál s robustními ocelovými převody. Aby nedocházelo k prokluzování jednoho kola, je diferenciál utěsněn x-kroužky a naplněn viskózním olejem, který určuje svornost. Pro přesné naladěné je možné vyměnit olej s jinou viskozitou.

Servo řízení

Digitální Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 9.0 kg.cm a rychlost 0.17 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva a výstupní tisícihran osazen těsněním. Dvě kuličkové ložiska poskytují velmi hladký chod.

Výkonný střídavý motor

Střídavý motor Velineon 550 je přesně naladěn pro použití v RC autech 1:10. Modelům aut poskytuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem a optimální účinností. Další výhodou je vysoká životnost, která je určena pouze kuličkovými ložisky. Ložiska lze zakoupit v rámci servisní sady pod objednacím číslem TRA3352R.

Motor je řady 550, má 4-pólovou konstrukci, která oproti dvoupólové verzi zajišťuje až dvojnásobný kroutící moment. Rotor je dynamicky vyvážen a pro zvýšení pevnosti opředen kevlarovou tkaninou.

Elektronický regulátor VXL-3S

Voděodolný* elektronický Traxxas střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory, jednoduché ovládání a intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou.

Režimy regulátoru VXL-3S

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.
 • RC souprava Traxxas TQi Bluetooth ready

  Traxxas pro Vás připravil zcela řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

  Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

  Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

  Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". 

  Přijímač Traxxas TQi

  RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

  5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

  Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

  Detail podběhů v korbě

  Ze zadní korby karoserie vystupují podběhy blatníků, tak jako u skutečného dragsteru. Funkční a autentický detail který umožňuje použití velkých pneumatik.

  Přítlačné křídlo

  Přítlačné křídlo je funkční součástí designu RC modelu. Během jízdy vytváří křídlo přítlak na zadní kola, čímž se zvyšuje trakce.

  Detailní přední maska

  Dvojitá přední mřížka věrně napodobuje tvar Chevy C10, včetně detailních světlometů a směrovek. Nechybí ani znak Chevroletu.

  Metalické barvy

  Vyberte si jednu z úžasně vypadajících metalických barev, která přesně vystihuje Váš styl.

  Vlastnosti

  • Licencovaná, detailní karoserie Chevrolet C10
  • Metalické barvy
  • Výkonný střídavý motor Velineon 3500 kv
  • Regulátor VXL-3X s jízdními režimy
  • Servo řízení s integrovaným servo-saverem
  • Stabilizace TSM s režimem Drag Race
  • Funkce rychlého startu (Trans Brake)
  • RC souprava TQi s možností doplnění BT modulu
  • Voděodolná* elektronika
  • Odolná převodovka Magnum 272R
  • Nastavitelná lišta Wheelie
  • Olejové tlumiče Drag-Tuned Ultra Shocks
  • Replika kol Weld s pneumatikami Mickey Thompson ET drag slicks

  Doporučujeme koupit

  • Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

  Doporučené akumulátory LiPo:

  • Model lze provozovat na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor nebo 7 článkový NiMH akumulátor:

   • Pro běžnou jízdu LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
   • Pro vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 5000 mAh

  Doporučené akumulátory NiMH:

  • NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytují takový výkon.

   • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
   • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3300 mAh (vysoký)
   • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)

  Doporučené nabíječe Traxxas

   • Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

    Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

    • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
    • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

    Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

    • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
    • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu

  Bezdrátové spojení s telefonem

    • Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

     Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

  Příslušenství pro běžný provoz

    • Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

     Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

     Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

     Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

  Parametry

    • TypDragster
     ŠasíKompozitový Nylon
     Měřítko1:10
     Délka574 mm (754 mm včetně wheelie lišty)
     Šířka279 mm
     Výška196 mm
     Rozvor327 mm
     Světlá výška podvozku0
     Prostor pro baterie165 mm x 50 mm x 23 mm/25 mm
     Hmotnost2.37 kg
     Náhon2WD
     PřevodovkaMagnum 272R™
     MotorVelineon 550 3500Kv
     Zadní kolaMickey Thompson ET drag slicks
     Doba jízdy25 - 30 minut na LiPo akumulátor Traxxas 11,1 V 5000 mAh
     Rychlost80 km/h
     Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné
     PoužitíAuta 1:10
     ŘízeníDigitální
     Napájecí napětí4.8 - 6.0 V
     RozměryStandard
     Hmotnost42 g
     Moment9.0 kg.cm @ 6.0 V
     Rychlost0.17 s/60°@ 6.0 V
     PřevodyNylon
     LožiskaAno, 2 ks
     Typ motoruStejnosměrný
     Futaba S.BUSNe
     KonektorUniverzální RX
     Traxxas střídavý motor Velineon 550 4P
     PoužitíRC modely aut Traxxas 1:10
     TypStřídavý Inrunner
     Počet pólů4
     Počet závitů10
     Otáčky3500 ot/min/V
     Maximální napájecí napětí3 čl. LiPo
     Maximální provozní teplota85 °C
     Rozměryø36.1 x 58 mm
     Hřídelø3.175 x 21 mm
     Hmotnost248 g
     KonektoryZlacené kolíky ø3.5 mm
     Senzor polohy rotoruNe
     Traxxas střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2
     TypStřídavý pro 4-pólové motory 550
     Napájení4 - 8 čl. NiMH, 2 - 3 čl. LiPo
     BECSpínaný 6.0 V / 2.5 A
     Ochrana proti pod vybití LiPo akumulátorůAno, dvoustupňová
     Tepelná ochranaAno, dvoustupňová
     Rozměry55 x 39 x 33 mm
     Hmotnost90 g
     Traxxas přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie
     Počet kanálů5
     Telemetrické vstupyRPM, V/T, Rozšiřující modul telemetrie
     Stabilizace TSMAno

Kompletní nabídku kuličkových ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com