RC_2019

RC auto TLR 8ight-XE Elite Electric Buggy 1:8 Race Kit

 • RC auto TLR 8ight-XE Elite Electric Buggy 1:8 Race Kit

RC auto TLR 8ight-XE Elite Electric Buggy 1:8 Race Kit

Výrobce:Losi - TLR
Kód výrobku:TLR04011
 • 18 524Kč
 • Cena bez DPH: 15 309Kč

TLR04011

Obsah balení

Balení obsahuje v jednotlivých sáčcích sady součástí pro dílčí sestavy, blok pro RC vybavení, archy samolepek a návod k sestavení.

Charakteristika

Stavebnice závodního RC modelu auta na dálkové ovládání Team Losi Racing® 8ight-XE Elite 4WD Electric Buggy 1:8 4WD Race Kit, je založena na osvědčených technologiích, kvalitních materiálech a skvělém zpracování. Špičková závodní buggy s řadou vylepšení oproti původní verzi, úpravy jsou zaměřeny a podřízeny úspěchu na závodech. Buggy je dodávána jako stavebnice bez elektroniky, bez motoru a bez pneumatik..

8ight-XE Elite Buggy

Team Losi Racing® 8ight-XE Elite 4WD Electric Buggy je modifikovanou verzí 8ight-X Buggy. Špičková závodní buggy má řadu vylepšení, vedoucích k vyšším výkonům a lepší ovladatelnosti modelu na trati. Můžete si sami postavit auto podle svých požadavků a opatřit auto provozními náplněmi a seřízením podle vlastních zkušeností. 8IGHT-XE využívá inovační, sofistikované technologie, velmi kvalitní materiály a propracovanou ověřenou konstrukci. 4WD pohon, extra- silný CNC hliníkový podvozek a obsažené tuningové díly, vše je podřízeno vysokému výkonu a trvanlivosti. Spolehlivé hnací ústrojí, pedantská pozornost detailu a brilantní design jsou na špičkové úrovni. 8IGHT nabízí Off Road závodní Buggy, která se snadno udržuje, upravuje tuningovými díly a výborně se řídí.

8ight-XE Elite Buggy

Vlastnosti 8ight-XE Elite Buggy 1:8 4WD

 • Profesionální provedení Pro Level Race
 • Odolný 3mm eloxovaný 7075 T-6 hliníkový podvozek
 • Nové přední a zadní ocelové CVA hřídele
 • Hliníková přední vzpěra pro plynulejší řízení
 • Unášecí šestihrany jsou o 1mm širší pro větší stabilitu disků
 • Hliníková přední vzpěra servosaveru pro přesnou odezvu řízení
 • Obsahuje dvě zadní přítlačná křídla s držáky
 • Nové hliníkové motorové lože
 • Hliníkové spojovací táhlo řízení
 • Nové hliníkové tlumiče s otvory pro odvzdušnění
 • Nové polohy pro umístění tlumičů
 • Hliníkové nové věže tlumičů
 • Zlepšená geometrie odpružení
 • Příčný stabilizátor pro rychlejší průjezd zatáček
 • Větší ložisko pastorku diferenciálů
 • Kuličkové ložiska v kompletním osazení
 • Karosérie tvarovaná s důrazem na přední přítlak
tlr/TLR04011_b01.jpg

Profesionální Elite - elitní vybavení

8IGHT-XE ELITE nyní standardně obsahuje tuningové součásti, které závodní tým TLR používá na závodech po celém světě. Nové jsou uhlíkové středové vzpěry diferenciálů, 3,5mm hřídele tlumičů, hliníková přední vzpěra, přední desky hřídelí náprav, 10 mm podložka křídla, jednodílné lože motoru, širší unášeče šestihranů, nové písty tlumičů, části konstrukce šasi z uhlíku, polykarbonátové křídlo a aktualizovaná zadní CVA poloosa.

tlr/TLR04011_b02.jpg

Hliníkový 3mm podvozek

Součástí setu je hliníkový eloxovaný podvozek o tloušťce 3mm, který je vyroben z tvrzeného hliníku 7075. Pro zvýšení tuhosti a snížení hmotnosti je provedeno konstrukční odlehčení desky podvozku. Nový podvozek ELITE posouvá váhu vpřed a zmenšuje rozvor, aby dodal vozu větší přilnavost.

tlr/TLR04011_b03.jpg

Nové zadní hřídele CVA

Stavebnice modelu 8IGHT-XE ELITE obsahuje nové zadní závodní CVA hnací hřídele, které lépe plní funkci v náročném terénu a se kterou má auto lepší trakci.

tlr/TLR04011_b04.jpg

Přední hřídele CVA

Přední CVA hřídele Universals mají novou konstrukci, důraz byl kladen na plynulý průjezd zatáček a stabilní záběr na nerovných tratích.

tlr/TLR04011_b05.jpg

Hliníková vzpěra řízení

8IGHT XE ELITE obsahuje novou hliníkovou přední vzpěru, která poskytuje modelu plynulejší odezvu řízení.

tlr/TLR04011_b06.jpg

Hliníkové šestihrany o 1mm širší

Zadní unášecí šestihrany disků kol jsou širší o 1mm, mají proto vyšší tuhost upevnění. V důsledku to znamená lepší upevnění kol a lepší záběr hnané zadní nápravy.

tlr/TLR04011_b07.jpg

Dvě přítlačná křídla s podpěrou

V balení je dvojice zadních přítlačných křídel a to v čirém a černém provedení. K dispozici je i 10mm vysoká podpěra křídla.

tlr/TLR04011_b08.jpg

Nový hliníkový držák motoru

Lehký a odolný držák motoru napomáhá odvádět teplo a snadno se nastavuje při vymezení mezizubové vůle. Motor je nyní namontován na podvozku, kde má nyní větší tuhost uložení.

tlr/TLR04011_b09.jpg

Systém řízení Ackerman

Výhodou systému servosaveru je možnost nastavení jeho tuhosti odpružení a spojení levé a pravé strany tuhým hliníkovým táhlem. Přispívá to k větší bezpečnosti a odolnosti serva a vyšší přesnosti řízení.

tlr/TLR04011_b10.jpg

Hliníkové tlumiče s odvzdušněním

Nové uzávěry odvzdušnění tlumiče a vnitřní těsnění umožňují snadnější manipulaci při doplnění oleje. Nové gumové průchodky na hřídeli tlumiče pro vyšší životnost.

tlr/TLR04011_b11.jpg

Vyztužení ramen

Do předních ramen byla vyrobena výztuha, která zvýší tuhost a pevnost upevnění ramen k tlumičům. Ramena byla navržena tak, aby bylo možné nainstalovat výztužné desky, které umožní závodníkům vyladit tuhost zavěšení.K dispozici jsou jak plastové lisované, tak uhlíkové desky.

tlr/TLR04011_b12.jpg

Hliníkové věže tlumičů

CNC hliníkové věže tlumičů z hliníku 7075-T6, mají nové montážní otvory pro umístění tlumiče v různých pozicích, což poskytuje závodníkům více možností ladění při měnících se podmínkách závodních tratí.

tlr/TLR04011_b13.jpg

Rychlý přístup k diferenciálům

Výraznou inovací je lepší přístup k soukolí a součástem diferenciálů, kde stačí uvolnit pouze 4 šrouby, sundá se kryt krabičky diferenciálu, aniž by bylo potřeba demontovat další díly.

tlr/TLR04011_b14.jpg

Lehčí tlumiče

Tlumiče modelu 8IGHT-XE jsou odlehčeny tak, aby se snížila poloha těžiště a zmenšila hmotnost auta. Nabízí se použití jak 3,5mm, tak 4mm hřídelí tlumičů.

tlr/TLR04011_b15.jpg

Kabina s přítlačným efektem

Karosérie je tvarována pro posun přítlaku více dopředu, což zlepšuje účinnost řízení a celkovou stabilitu.

tlr/TLR04011_b16.jpg

Centrální hřídele 4WD náhonu

Úhel vytočení středových hřídelí z centrálního diferenciálu byl upraven tak, aby byly rovnoměrně poháněny přední a zadní diferenciál a tím se rovnoměrně rozdělila hnací síla na obě nápravy.

tlr/TLR04011_b17.jpg

Účinnější geometrie odpružení

Geometrie odpružení nové generace 8IGHT-XE byla zcela přepracována, takže auto je rychlé, svižné a snadno ovladatelné. To zahrnuje nesčetné množství změn, včetně delších předních a zadních ramen, širší přední čep s menším poloměrem rejdu, užší zadní čep a aktualizované posunutí náboje.

tlr/TLR04011_b18.jpg

Větší ložisko pastorku diferenciálu

Pro větší životnost exponovaného soukolí diferenciálu, bylo použito lépe dimenzované ložisko pastorku diferenciálu.

tlr/TLR04011_b19.jpg

Možnosti nastavení náboje kola

Nové bloky nábojů kol mají možnost nastavení odklonu až 17,5°. Nastavení se provádí jednoduše pomocí tyče napínáku.

tlr/TLR04011_b20.jpg

Systém zkrutného stabilizátoru

Tak jako velká auta, tak i model 8ight-XE Buggy Elite má na nápravě nainstalován příčný (zkrutný) stabilizátor, který plní důležitou funkci při vyrovnávání náklonu při průjezdu zatáčkou.

tlr/TLR04011_b21.jpg

Boční kryty podvozku

Nové boční kryty podvozku mají za úkol zabezpečit ochranu funkčních součástí podvozku. Výhodou je jednoduchá montáž na podvozek.

tlr/TLR04011_b22.jpg

Zadní kryty ramen

8IGHT XE ELITE je standardně dodáván s kryty zadní nápravy. Tyto kryty chrání zadní nápravy, ložiska, tlumiče a spojovací tyče před poškozením během drsných podmínek závodu.

tlr/TLR04011_b23.jpg

Lehký systém upevnění baterie

Nově navržený systém upevnění baterie nejen šetří váhu, ale také umožňuje rychlou a snadnou instalaci a vyjmutí baterie.

8ight-XE Elite Buggy

Doporučujeme koupit

Pro kompletní sestavení auta je potřeba mít k dispozici RC soupravu, servo řízení a servo plynu, baterii, nabíječ, elektro motor s regulátorem, pneumatiky na 3" disky, sadu nářadí k montáži, tekutou závlačku na šrouby, náplně do tlumičů, tuk do diferenciálů, barvy na lexan a příslušenství k provozu auta.

Parametry

TypBuggy
ŠasíHliníkové 7075 - 3mm
Měřítko1:8
Délka498 mm
Šířka307 mm
Výška180 mm
Rozvor326 - 329 mm
Světlá výška podvozku60 mm
Prostor pro baterie138 x 47 x 40 mm
Náhon4WD

Informace o balení výrobku
Rozměry47,0 x 32,0 x 12,0 cm
Hmotnost3,708 kg

Kompletní nabídku kuličkových ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com