RC_2019

Axial Capra 1.9 4WD 1:10 Unlimited Trail Buggy RTR - ZELENÁ

 • Axial Capra 1.9 4WD 1:10 Unlimited Trail Buggy RTR - ZELENÁ

Axial Capra 1.9 4WD 1:10 Unlimited Trail Buggy RTR - ZELENÁ

Výrobce:AXIAL Modely
Kód výrobku:AXI03000T2
 • 13 775Kč
 • Cena bez DPH: 11 384Kč

AXI03000T2

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Axial Capra 1.9 v měřítku 1:10 s nainstalovaným LED osvětlením, volantovou RC soupravu Spektrum STX3 a návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika

Pravý Crawler do toho nejtěžšího terénu, to je RC model auta Axial Capra 1.9 Trail Buggy s náhonem na všechna kola 4WD. Zažijte to pravé lezení po skále!. Capra má neuvěřitelnou sílu díky velkému převodu a

RC auto Axial Capra 1.9 je modelem s vizáží velké buggy ale s vlastnostmi jako Crawler, je určen do drsného terénu a pro slézání skal. Je kompletně sestaven a připraven k jízdě. K ovládání modelu je přiložena 3-kanálová RC souprava Spektrum STX3 v pásmu 2,4GHz. K základním charakteristikám modelu patří velká světlá výška, vypnutí náhonu zadní nápravy, realistický design trubkové karosérie, kompletní kovové převody a kuličková ložiska, 4-bodové zavěšení náprav a portálové nápravy. Licencované kola s disky Raceline a pneumatikami Nitto Trail Grappler 1.9. obrovskou světlou výšku díky portálovým nápravám.

Výkon pro lezení po skalách zajišťuje stejnosměrný motor 540 s 35 závity na kotvě. který je náležitě zpřevodován v celkovém poměru 37:1. Stálý náhon má pevná přední náprava s uzamčeným diferenciálem, zatímco zadní náprava má možnost vyřazení náhonu zadní nápravy, aby bylo možné provést zatočení takřka na místě nebo bezpečné sjíždění ze skal. Nápravy mají 4-bodové zavěšení, odpruženy jsou hliníkovými tlumiči s dlouhým zdvihem, od centrální převodovky vedou k nápravám CVD hřídele.

Portálové nápravy pro maximální světlou výšku

Model má nové portálové nápravy Currie F9, které zvyšují světlou výšku a zároveň poskytují vynikající převodový poměr 7,39: 1. Ve skříni jsou kuličková ložiska a kovové převody.

axial/AXI03004_b02.jpg

Hypoidní ozubení

Pro náhon diferenciálu bylo použito hypoidní ozubení, které je z hlediska přenosu síly nejefektivnější, má nízký valivý odpor a vysokou životnost. Uloženo je v kvalitních kuličkových ložiscích.

Capra

Možnost vypnutí zadního náhonu

Když chcete zatáčet na menším poloměru nebo sjíždět dolů ze strmého svahu, můžete vypnout zadní náhon a zadní nápravu mít pouze vlečenou. Tuto funkci zajišťuje třetí kanál RC soupravy STX3 a nainstalované digitální mikro servo SX107.

axial/AXI03004_b04.jpg

Rejd až 45°

Přední hnací hřídele s kardany mají možnost natočení rejdu kol až o 45°. Časti pohonu jsou vytvořeny z kalené oceli, takže snáší i extrémní zatížení a bezpečné a plynulé řízení v každé situaci.

axial/AXI03000_b05.jpg

Přední a zadní hnací hřídele

Přední a zadní hnací hřídele WB8 HD Wildboar™ mají čep kardanu o větším průměru (2x11 mm) a šroub hřídele M4 (pohon 2mm šestihranem) pro větší sílu. Mezi oběma stranami drážkované hřídele je středový drážkovaný jezdec, který snižuje tření a zvyšuje životnost.

axial/AXI03000_b06.jpg

Tyče z 6mm nerezových trubek

4-bodové zavěšení náprav je zajištěno pomocí táhel z 6 mm ocelových nerezových trubek s robustními plastovými koncovkami pro uložení kulových čepů.

axial/AXI03004_b07.jpg

Kulové čepy z nerezové oceli

Všechny otočné body jsou uloženy na kulových čepech z nerezové oceli, které poskytují trvanlivé zavěšení s nízkým opotřebením.

axial/AXI03000_b08.jpg

Speciálně tvarované šasí

Capra má speciálně vytvarované šasi, které mu umožní při styku s terénem hladce sklouznout do strany a nezachytit se o překážku.

axial/AXI03004_b09.jpg

Tyče řízení z 6 mm nerezových trubek

Tuhé a přesné řízení je zajištěno pomocí táhel z 6 mm ocelových nerezových trubek s robustními plastovými koncovkami pro kulové čepy.

axial/AXI03004_b10.jpg

Hliníkové tlumiče s dlouhým zdvihem

Olejové tlumiče mají nový design s eloxovanými, závitovými těly a jednou pružinou. Nadstandardně velký průměr pístu znamená lepší a přesnější funkci tlumiče. Odvzdušňovací šroub pomáhá odvádět vzduch při rychlém stlačení. Tlumiče jsou nastavitelné, proto si můžete seřídit optimální míru tlumení (změnou viskozity oleje).

axial/AXI03000_b11.jpg

4-bodové zavěšení náprav

Tuhá přední a zadní náprava je vysoce výkyvné, díky 4-bodovému uložení na tyčích s kulovými čepy a díky tlumičům s velkým zdvihem. Nápravy mají velkou volnost kývání a proto auto projede i zdánlivě nesjízdným terénem.

axial/AXI03004_b12.jpg

3-dílné disky Beadlock A1.9

Pro maximálně realistický vzhled, má Capra™ má oficiálně licencované 3dílné disky beadlock Raceline Monster.

axial/AXI03004_b14.jpg

Kokpit s jezdci

Realismus modelu umocňuje kompletní kokpit s osádkou: polykarbonátový kokpit s figurkami jezdců, barevné samolepky s panely z imitací uhlíkových vláken, navigaci GPS, přístrojovou desku a přepínače, dvě černé styrenové přilby se štítky na hledí a další!

axial/AXI03004_b15.jpg

Přední maska se světlomety

Tvarovaná plastová přední mřížka má dvě čiré plastové čočky světlometů se světelnými parabolami. Za mřížkou pod kapotou jsou dva držáky karosérie. Odstraňte sponky, pod kapotou je přístup k zásobníku baterie.

axial/AXI03004_b17.jpg

Zásobník pro baterii

Zásobník na baterie je namontován v přední části pod kapotou. Velikost zásobníku má maximální velikost 26x98x47mm.

axial/AXI03004_b18.jpg

Sponky karosérie

Odstraňte sponky ukryté na spodní straně rámu, a zvedněte kapotu, abyste získali přístup k zásobníku baterie.

axial/AXI03004_b19.jpg

Páka serva s vložkou

Páka serva řízení má nalisovanou kovovou vložku s tisícihranem 23T (Spektrum, JR) pro dlouhou životnost.

axial/AXI03000_b20.jpg

Nainstalovaný motor 540 35T

Motor má vyvážený poměr výkonu a točivého momentu vzhledem ke zvolenému převodovému poměru všech převodů. Na kola se přenáší nadlimitní kroutící moment, který model snadno dostane i do nejstrmějšího svahu.

axial/AXI03000_b21.jpg

RC souprava Spektrum™ STX3

3-kanálová volantová RC souprava Spektrum STX300 pracuje v pásmu 2,4 GHz. Vysílač je opatřen integrovanou anténou, jednoduchým a rychlým nastavením. Nastavení reverzů, koncové body, neutrál. Dále lze nastavit limit plynu 50%, 75% a 100%. Třetí kanál podporuje až 4 režimy.

axial/AXI03000_b22.jpg

Přijímač Spektrum™ SRX300

RC přijímač Spektrum SRX300 je kompatibilní s protokolem Spektrum FHSS. Elektronika v přijímači je chráněna vrstvou speciálního laku proti vlhkosti či nečistotám. Má extra dlouhý anténní kabel pro snadné a efektivní umístění antény.

axial/AXI03000_b23.jpg

Regulátor Dynamite AE-5L

Stejnosměrný voděodolný programovatelný regulátor Dynamite® má možnost nastavení vypínacího napětí pro LiPol baterie pomocí jednoduché propojky a nastavení brzdy. Napájení 2 až 3 čl. LiPo nebo 5 až 9 čl. NiMH. K dispozici jsou duální LED výstupy pro světlomety / koncová světla. Konektor IC3™ je kompatibilní s konektorem EC3.

axial/AXI03000_b24.jpg

Digitální servo řízení s kovovými převody

Voděodolné digitální servo s kovovými převody Spektrum S614 má moment 15 kg.cm a kovové tělo pro lepší odvod tepla. Servo je namontované na nápravě pro přesný přenos táhel řízení.

axial/AXI03000_b25.jpg

Osvětlení auta

Světelná lišta LED namontovaná na vrchní straně karosérie pomáhá osvětlit cestu při vašich pozdních nočních vyjížďkách. LED světelná lišta a dvě přední LED světla jsou součástí balení.

Klíčové vlastnosti RC modelu auta Axial Capra 1.9 Trail Buggy

 • Nově navržená převodovka umožňuje odpojení náhonu zadní nápravy
 • Portálové nápravy Currie F9 zvyšují světlou výšku skříně diferenciálu
 • Ocelová ozubená kola centrální převodovky a portálových náprav
 • Konstrukce trubkového rámu pro realistický vzhled auta
 • Všechny otočné body jsou na kulových čepech z nerezové oceli
 • Obsahuje tří-dílné licencované disky beadlock Raceline a pneumatiky Nitto Trail Grapplers 1.9 Monster
 • Nastavitelné eloxované hliníkové olejové tlumiče s dlouhým zdvihem
 • Celokovová přední náprava má rejd 45°
 • Odolné kovové tyče řízení
 • Dokonale vyladěná geometrie zavěšení
 • Výkonný motor řady 540, 35T se zvětšenými chladicími otvory
 • 3-kanálová RC souprava Spektrum™ STX3
 • Servo namontované na nápravě pro přesné řízení

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače EM-B1320, pohonný akumulátor LiPo 7.4 V 4000 mAh a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

arrma/battery.jpg

Doporučený akumulátor

Schránka na akumulátor je určena pro "short" LiPo akumulátory délky 96 mm. Vzhledem ke způsobu montáže doporučujeme akumulátor s již vyvedenými kabely v rohu (objednací číslo DYNB402596H3). Akumulátory osazené dutinkami (např. BMA35-4200-2EC3) by vyžadovaly úpravu lože, proto je z tohoto důvodu nedoporučujeme!

arrma/charger.jpg

Doporučené nabíječe

Pro nabíjení akumulátoru doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
 • Nabíječ Dynamite Prophet Precept s jedním výstupem 80 W
axial/0ddc57deda6dd753a354279bc7e75611.jpg

Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada - Night Vision Systém - AXIC4251
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intezivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intezivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
 • Světelná sada - Axial Standard - AXIC2425
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
 • Řídící jednotka osvětlení 3-porty - AXIC1097
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
arrma/tools.jpg

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby (obj. č. FS-G06/10. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

arrma/FO-FS-LCB01.jpg

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Parametry

TypCrawler
Výška209 mm
Měřítko1:10
Délka432 mm
Šířka260 mm
TlumičeHliníkové olejové stavitelné předpětí pružiny
Rozvor317 mm
Světlá výška podvozku76 mm
Hmotnost2040
DiskyRaceline 3-piece beadlock monster 12mm Hex 1.9" (48.2x25,4mm)
Pastorek14 zubů
Náhon4WD
PneumatikyNitto Trail Grappler 199mm S30
RC soupravaSpektrum STX3 3-kanálová, přijímač SRX300
RegulátorAxial AE-5L IC3
Motor540 35T
Doba jízdyPřibližně 2 hodiny na LiPo 7.4 V 4000 mAh
Rychlost7.2 km/h v továrním nastavení
ServoSX107 micro s kovovými převody, high torque
Informace o balení výrobku
Rozměry60,5 x 29,0 x 32,5 cm
Hmotnost4,160 kg

Kompletní nabídku kuličkových ložisek najdete ZDE na stránkách www.loziska-rc.com